Daniił Miedwiediew królem Rzymu! W finale turnieju ATP ograł Holgera Rune

21 maj 2023, 20:05

W niedzielne popołudnie poznaliśmy nowego mistrza podczas turnieju ATP w Rzymie. Po zaciętym pojedynku z Holgerem Rune ze zwycięstwa cieszył się Daniił Miedwiediew, dla którego jest to drugi triumf w zmaganiach z serii ATP Tour Masters 1000 w tym sezonie.

Miedwiediew królem Rzymu

Holger Rune awansował do finału po emocjonującym starciu z Casperem Ruudem. Duńczyk po zaciętym boju wygrał 6:7(2-7), 6:4, 6:2. Daniił Miedwiediew z kolei miał za sobą trudne mecz ze Stefanosem Tsitsipasem, ale również zakończonym na jego korzyść – wygrał 7:5, 7:5.

Finałowe starcie podczas turnieju w Rzymie stało na niezwykle wyrównanym poziomie. W pierwszym secie obaj tenisiści nie dawali drugiemu szansy na przełamanie, dlatego walka toczyła się do samego końca. Skuteczniejszy w końcówce był Rosjanin, który wygrał tę partię 7:5.

W drugim secie Rune miał kilka momentów, które powinien lepiej wykorzystać. Duńczyk prowadził 2:0 i 5:3, ale Miedwiediew zdołał go dogonić i wyrównać do stanu 5:5. Dwa ostatnie gemy Rosjanin rozegrał znakomicie i po drugiej piłce meczowej wygrał 7:5 i całe spotkanie.

Holger Rune (7. ATP) vs Daniił Miedwiediew (3. ATP) 5:7, 5:7

Dla Miedwiediewa jest to drugi w tym sezonie triumf w turnieju rangi ATP Tour Masters 1000. Wcześniej wygrywał w Miami, pokonując w finale Jannika Sinnera. Do tego dołożył zwycięstwa w Rotterdamie i Dubaju (ATP 500) oraz Dosze (ATP 250). Był także w finale Indian Wells, ale wówczas lepszy okazał się Carlos Alcaraz. Rune z kolei przegrał drugi finał – wcześniej w Monte Carlo ograł go Andriej Rublow.