Daniił Miedwiediew znów to zrobił. Puściły mu nerwy w meczu z Ruusuvuorim [wideo]

18 sty 2024, 19:15

Rosyjski tenisista już wielokrotnie “błysnął” karygodnym zachowaniem, nieprzystającym do tenisowych standardów, ale w ostatnim czasie opowiadał o swojej przemianie. Niestety słowa Miedwiediewa są dziś wyłącznie kontrastem dla jego zachowania w trwającym ponad 4 godziny meczu z Emilem Ruusuvuorim. Przed nim jeszcze sporo pracy…

Miedwiediew i latająca rakietka w meczu z Ruusuvuorim

Spotkanie Ruusuvuori – Miedwiediew zamykające etap drugiej rundy w turnieju singlistów było jednocześnie pożegnaniem z piątym dniem zmagań podczas tegorocznego Australian Open. Spotkanie zakończyło się w środku nocy czasu lokalnego i choć był to pojedynek obfitujący w spektakularne zagrania oraz niesamowitą pogoń Miedwiediewa, to w dużej mierze zostanie ono zapamiętane z zachowania rosyjskiego tenisisty.

Ruusuvuori po dwóch godzinach gry dość niespodziewanie prowadził 2:0 z rozstawionym rywalem i zbliżał się do kolejnej rundy. Trzeci set padł łupem Rosjanina, który przedłużył swoje szanse na wygraną. Podczas kolejnej partii Miedwiediew przełamał rywala w pierwszym gemie i jednocześnie sam w ciągu kilku kolejnych minut pięć razy obronił się przed przełamaniem. W końcu jednak uległ pod naporem Fina, który najpierw doprowadził do remisu aż w końcu wyszedł na prowadzenie 6:5.

W tym momencie wściekły Miedwiediew z dużym impetem rzucił rakietą o kort w stronę własnej ławki. Cała sytuacja nie stworzyła żadnego zagrożenia, ale mogłoby być inaczej, gdyby rakieta omsknęła mu się z dłoni przy wyrzucie. Miedwiediew otrzymał oczywiście ostrzeżenie od sędziego. Nagranie z tego zajścia publikujemy poniżej.

Zdarzenie z tego meczu jest ostatnim z bardzo wielu wybryków niezgodnych z duchem sportu w wykonaniu tego tenisisty. Miedwiediewowi wręcz słynie z tego, że na korcie puszczają mu nerwy, gdy coś bardzo nie idzie po jego myśli. W związku z tym Rosjanin jeszcze tydzień temu zapewniał o pracy nad sobą w tym aspekcie.

Chcę się zmienić, chcę dojrzeć. Czuję, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobiłem duży krok. Mam nadzieję, że zobaczymy nowego Miedwiediewa – zaznaczał. Jak widać, przed nim jeszcze sporo pracy do wykonania.

Miedwiediew ostatecznie wygrał ten set po dogrywce i w decydującym starciu dosłownie zniszczył Ruusuvuori, wygrywając do zera.

Australian Open. Hurkacz wygrywa Mensikiem po pięciosetowym boju!