Daria Pikulik nie zawodzi. Kolejny medal na mistrzostwach Europy

Od środy trwają mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w szwajcarskim Grenchen. Doskonale spisuje się w nich Magda Pikulik. Zawodniczka w piątek wywalczyła swój drugi medal na tej imprezie. Tym razem to srebrny krążek w wieloboju (omninum).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Najpierw brąz, teraz srebro. Daria Pikulik rewelacją ME

Już pierwszego dnia Daria Pikulik pokazała, że słusznie uważa się ją za jedną z faworytek w czempionacie Starego Kontynentu. W stratchu Polka zajęła trzecie miejsce i zgarnęła brązowy medal. Słabiej poszło jej w wyścigu tempowym, gdzie zajęła szóste miejsce.

W piątek biało-czerwona zawodniczka ponownie jednak zaprezentowała najwyższą sportową klasę. W decydującym wyścigu punktowym Pikulik popisała się znakomitym finiszem i ostatecznie sięgnęła po srebrny medal. W zawodach najlepsza była Brytyjka Katie Archibald. Z kolei brązowy medal zdobyła Belgijka Lotte Kopecky.

To jednak nie koniec emocji związanych z mistrzostwami Europy w kolarstwie torowym. W sobotę o kolejne medale dla Polski powalczy Mateusz Rudyk. Ten dzięki dobremu występowi awansował do półfinałów sprintu.

Wielki sukces Darii Pikulik. Polka z medalem mistrzostw Europy!

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA