Jest konkretna data walki Fury – Usyk. Pojedynek w Arabii Saudyjskiej?

Dziennikarz Mike Coppinger z “ESPN”, który specjalizuje się w pięściarstwie, poinformował, że wyczekiwana walka Tyson Fury – Ołeksandr Usyk ma odbyć się 29 kwietnia. Według jego informacji gospodarzem pojedynku zostanie Arabia Saudyjska, a teraz dogrywane są tylko ostatnie szczegóły umowy.

Fury i Usyk powalczą o pięściarski tron dopiero 29 kwietnia

Na oficjalnie ogłoszenie pojedynku Fury – Usyk czekamy już od miesięcy. Walka wydaję się jednak nieunikniona, gdyż emocje przed nią nakręca już zarówno obóz brytyjskiego wojownika, jak i ukraińskiego pięściarza. Nadal nieznany jest jednak termin i miejsce pojedynku, którego stawką będą pasy federacji WBA, WBO i IBF oraz WBC kategorii królewskiej.

Mike Coppinger ze stacji “ESPN” twierdzi, że na walkę przyjdzie nam poczekać aż do wiosny. Datą epickiego starcia ma być 29 kwietnia, a miejsce pięściarskiej batalii Arabia Saudyjska. Media podkreślają, że dzień walki nie jest przypadkowy. Ramadan, czyli święty miesiąc kalendarz muzułmańskiego, kończy się 21 kwietnia. Jest to więc pierwszy termin, w jakim mogłaby się odbyć walka na Półwyspie Arabskim.

Media dodają również, że Ukrainiec zgodził się już na warunki przedstawionego mu kontraktu. Negocjacje trwają jednak cały czas z Tysonem Furym. Obóz “Króla Cyganów” ma jeszcze wątpliwości wobec warunków walki na Bliskim Wschodzie. Coppinger jest jednak przekonany, że jeśli nawet do starcia nie dojdzie na terenie Arabii Saudyjskiej, to i tak odbędzie się ono 29 kwietnia.

Wszystko dlatego, że rezerwową opcją dla obu pięściarzy ma być stadion Wembley. Taką opcję wolałby z wiadomych względów obóz Fury’ego. Usyk chciałby jednak uniknąć walki na terenie Brytyjczyka i preferuje mu zorganizowanie królewskiego pojedynku na Bliskim Wschodzie, który będzie neutralnym gruntem.

UFC Vegas 68. Tybura – Ivanov: Zakłady i Typy (05.02). Kolejna walka Polaka w UFC!

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA