Pokonał Hurkacza, teraz sam odpada. Djoković przegrał z Miedwiediewem i nie zagra w finale

3 mar 2023, 21:34

Novak Djoković nie powalczy o zwycięstwo w turnieju ATP 500 w Dubaju. Lider rankingu ATP, który w ćwierćfinale wyeliminował Huberta Hurkacza, przegrał w dwóch setach z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.

W ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Dubaju lider rankingu wyeliminował Huberta Hurkacza. Po pierwszym secie, zakończonym dość pewnym zwycięstwem Serba 6:3, w drugim polski tenisista pokazał wolę walki, ale ostatecznie przegrał 5:7 i pożegnał się z turniejem.

Miedwiediew wyeliminował Djokovicia

W półfinale turnieju Novak Djoković trafił na Daniiła Miedwiediewa (7. ATP), który w poprzednich rundach odnosił pewne zwycięstwa. Najpierw wygrał 6:4, 6:2 z Włochem Matteo Arnaldim, następnie 6:4, 6:2 z Alexandrem Bublikiem z Kazachstanu, a potem 6:3, 6:2 z Chorwatem Borną Coriciem.

Początek pierwszego seta przebiegał pod dyktando obu tenisistów, którzy dwukrotnie wygrywali gema przy swoim serwisie. Później Djoković dwukrotnie został przełamany i choć zrewanżował się Rosjaninowi tym samym, doprowadzając do wyniku 3:5, ostatecznie Miedwiediew wygrał 6:4.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przełamania na korzyść Rosjanina, co ugruntowało przebieg dalszego spotkania. W kolejnych gemach obaj tenisiści wygrywali gemy przy swoim serwisie, czego naturalną konsekwencją było wygranie seta przez Miedwiediewa 6:4 i całego spotkania.

Novak Djoković (1. ATP) vs Daniił Miedwiediew (7. ATP) 4:6, 4:6

W finale turnieju ATP 500 w Dubaju Daniił Miedwiediew zmierzy się ze swoim rodakiem Andriejem Rublowem (2. ATP), który w półfinale wygrał 6:3, 7:6(9) z Alexandrem Zverevem. Po raz trzeci z rzędu zmagania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wygra więc Rosjanin – poprzednie edycje wygrywali Asłan Karacjew, a także właśnie Rublow.