Dominacja i deklasacja! Świątek ogrywa Juvan i jest w 4. rundzie US Open

1 wrz 2023, 20:14

Iga Świątek po raz kolejny potwierdziła, że znajduje się w znakomitej dyspozycji. Liderka rankingu WTA bardzo pewnie wygrała w dwóch setach ze Słowenką Kają Juvan i całkowicie zasłużenie awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego US Open. Polka nie dała rywalce żadnych szans.

Kolejny kapitalny mecz Igi Świątek

W dwóch pierwszych rundach US Open Iga Świątek była niemal bezbłędna. W pierwszej rundzie ograła 6:0, 6:1 Szwedkę Rebeccę Peterson, natomiast w drugiej wygrała 6:3, 6:4 z Australijką Darią Saville. Kaja Juvan z kolei najpierw ograła 6:2, 7:5 Włoszkę Elisabettę Cocciaretto, po czym zwyciężyła 6:7(3), 6:4, 6:3 nad Amerykanką Lauren Davis.

Jeśli można powiedzieć, że tenisiści czasami grają koncert, to w pierwszym secie właśnie tak zagrała Iga Świątek. Polka popełniła tylko jeden niewymuszony błąd i choć nie zanotowała ani jednego asa serwisowego, trzykrotnie przełamała Słowenkę i rozbiła ją 6:0, nie pozostawiając rywalce żadnych złudzeń.

Drugi set rozpoczął się dla Świątek podobnie – wygrała trzy pierwsze gemy, w tym raz przełamała Juvan. Słowenka zdołała wygrać wymianę w czwartym gemie, ale to wszystko, na co Polka jej pozwoliła. Trzy kolejne gemy padły łupem naszej tenisistki, która wygrała 6:1 i zasłużenie zameldowała się w 4. rundzie.

Iga Świątek (1. WTA) vs Kaja Juvan (145. WTA) 6:0, 6:1

Po zdemolowaniu Juvan, Iga Świątek pewnie awansowała do czwartej rundy US Open. Zmierzy się w niej z Łotyszką Jeleną Ostapenko (21. WTA) lub Amerykanką Bernardą Perą (73. WTA). Ich pojedynek rozpoczął się o godzinie 20:00.