Drugie miejsce Katarzyny Niewiadomej na etapie Tour de Romandie! Do wygranej zabrakło 2 sekund

16 wrz 2023, 15:41

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła drugie miejsce na jednym z etapów wyścigu kolarskiego Tour de Romandie Feminin, który zaliczany jest do prestiżowego cyklu World Tour. Zaledwie o dwie sekundy przed Polką linię mety przekroczyła Demi Vollering z grupy Team SD Worx.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podium Polki na królewskim etapie wyścigu

Prowadzący z Romont do Trogon drugi etap kobiecego Tour de Romandie uznawany jest za najtrudniejszy w tegorocznej edycji wyścigu. Zawodniczki miały do przejechania 111 kilometrów, a na końcowym odcinku rywalizacji musiały pokonać wymagający podjazd o długości 10,6 km i średnim nachyleniu 6,6%. Faworytkami do zwycięstwa były więc specjalistki od jazdy w górach.

Na początku tempo w peletonie było bardzo mocne i próby odjazdu nie miały szansy powodzenia. W połowie trasy główna grupa podzieliła się na dwie mniejsze i taka sytuacja utrzymała się do podnóża finałowego podjazdu. Kiedy do mety zostały cztery kilometry na czele znajdowały się już tylko Demi Vollering i Marlen Reusser (obie Team SD Worx), Juliette Labous (Team dsm-firmenich) i Katarzyna Niewiadoma.

Chwilę później na atak zdecydowała się Vollering, a jej tempro wytrzymała jedynie Polka, który wygrała nawet górską premię. Na ostatnich metrach więcej sił miała jednak reprezentantka Holandii i to ona jako pierwsze minęła linię mety. Nasza zawodniczka zajęła drugą lokatę, a trzecia była Marlen Reusser. Tak samo wygląda czołówka klasyfikacji generalnej.  W niedzielę odbędzie się ostatni etap wyścigu.

Katarzyna Niewiadoma to najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego kolarstwa zawodowego kobiet. W przeszłości wygrywała m.in. Amstel Gold Race, OVO Energy Women’s Tour czy Trofeo Alfredo Binda. Była też mistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego. Od jej ostatniego zwycięstwa minęły już jednak cztery lata.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

STS kod promocyjny

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA