Duet Majchrzak – Zieliński wygrywa. Polacy w kolejnej rundzie Wimbledonu

Aktualizacja: 2 lip 2022, 19:16
1 lip 2022, 18:40

Piątek to dobry dzień dla polskiego tenisa. Najpierw w grze deblowej wygrała Magdalena Fręch, a kilka godzin później swoje zwycięstwo odniósł duet Kamil Majchrzak – Jan Zieliński. Biało-Czerwoni poradzili sobie z serbską parą Djere/Lajovic 3:2 (5:7, 5:7, 7:5, 6:3, 6:4).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tenisiści z Polski dobrze radzą sobie w grze deblowej

Mecz źle rozpoczął się dla Majchrzaka i Zielińskiego. Polacy przegrali dwa pierwsze sety i wydawało się, że pożegnają się z londyńskim turniejem. Biało-Czerwonym udało się jednak wrócić do gry w naprawdę imponującym stylu.

Polakom w całej sytuacji pomogły z pewnością opady deszczu. Schodząc na przerwę przegrywali 0:2, ale po powrocie na kort prezentowali już znacznie lepszy poziom niż ich rywale z Serbii. Ostatecznie wygrali trzeciego seta 7:5, a następne dwa odpowiednio 6:3 i 6:4. Tym samym wyrzucili z turnieju Laslo Djere’a i Dusana Lajovica.

Niestety, trzeba dodać, że Kamil Majchrzak na Wimbledonie gra już wyłącznie w deblu. Polski tenisista wponiedziałek przegrał z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem 6:7 (5-7), 2:6, 5:7. Tego samego dnia z turnieju odpadł również Hubert Hurkacz. W grze pojedynczej nie ma więc już żadnego mężczyzny pochodzącego z Polski.

Łukasz Kubot i Szymon Walków po porażce Chorwatem Ivanem Dodigiem i Amerykaninem Austinem Krajickiem 3:0 odpadli już z turnieju.