Magdalena Fręch jest na fali. Wczoraj zwycięstwo w singlu, dziś w deblu

Aktualizacja: 2 lip 2022, 19:16
1 lip 2022, 18:04

Magdalena Fręch i Beatriz Haddad-Maia awansowały do kolejnej rundy debla na Wimbledonie. Polka i Brazylijka pokonały Viktorię Kuzmovą i Arantxę Rus (6:4, 5:7, 6:3). Reprezentantka naszego kraju cały czas gra również w singlu.

Fręch z kolejnym zwycięstwem na Wielkim Szlemie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polka w czwartek świetnie pokazała się w grze pojedynczej. Na wielkoszlemowym Wimbledonie pokonała Annę Karolinę Schmiedlovą. Podopieczna trenera Andrzeja Kobierskiego pokonała słowacką zawodniczkę w dwóch setach (6:4, 6:4). W drugim secie Fręch miała jednak problemy zdrowotne. Potrzebna była pomoc medyczna, ale Polka wróciła do gry i dokończyła mecz.

Pochodząca z Łodzi zawodniczka w piątek na londyński kort wyszła więc z obandażowanym kolanem. Nie przeszkodziło to jej jednak w dobrym występie. Magdalena Fręch i Beatriz Haddad-Maia w grze deblowej pokonały Kuzmovą i Arantxę Rus. Polka i Brazylijka do zwycięstwa potrzebowała trzech setów.

Cały mecz potrwał dwie godziny i trzy minuty. Fręch i Hadad-Maia dobrze rozpoczęły spotkanie i wygrały pierwszego seta w stosunku 6:5. W drugiej części gry Polce i Brazylijce poszło jednak gorzej i przegrały ją 5:7. Ostatecznie  udało im się jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzysć.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu Fręch i Hadad-Maia mogą już szykować się na mecz 1/8 finału. W kolejnej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu polsko-brazylijska para zmierzy się duetem Nicole Melichar-Martinez – Ellen Perez.