Ekspresowa porażka Hurkacza w deblu w Madrycie. Odpadł już w pierwszej rundzie

27 kwi 2023, 19:18

Już w pierwszej rundzie gry deblowej w ramach turnieju ATP w Madrycie z rywalizacją pożegnał się Hubert Hurkacz. Polak w parze z Benem Sheltonem przegrał w dwóch setach z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Finem Harrim Heliovaarą.

Hubert Hurkacz przystąpi do rywalizacji w turnieju ATP 1000 w Madrycie zarówno w singlu, jak i deblu. Pojedynek z Richardem Gasquetem stoczy dopiero w piątkowe popołudnie, a dzień wcześniej rozegrał pierwsze starcie w grze podwójnej.

Hurkacz i Shelton przegrywają w deblu

Najlepszy polski tenisista wystąpił w duecie z Amerykaninem Benem Sheltonem, a ich rywalami byli Brytyjczyk Lloyd Glasspool i Fin Harri Heliovaara. Z racji wysokiej pozycji Hurkacza w rankingu ATP, to właśnie on i Shelton byli faworytami tego starcia.

Pierwszy set przebiegał w dość wyrównanym stylu, aż do piątego gema, kiedy to polsko-amerykański duet został przełamany. Rywale wypracowali sobie skromną, ale wystarczającą przewagę, aby na koniec cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie 6:4.

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany – żadnemu z duetów nie udało się przełamać rywali, a gra toczyła się gem za gem. Taki stan rzeczy utrzymał się do stanu 6:6, dlatego do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepsi okazali się Brytyjczycy i Fin, którzy wygrali 7:3 i całe spotkanie 2:0.

Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara vs Hubert Hurkacz/Ben Shelton 6:4, (7)7:3

Hubert Hurkacz bardzo szybko zakończył więc rywalizację w grze podwójnej. Przed nim jednak zmagania w singlu. Mecz drugiej rundy z Francuzem Richardem Gasquetem odbędzie się w piątek, 28 kwietnia o godzinie 15:30.

Prawie 3-godzinny bój Magdy Linette. Polka zwycięża w Madrycie!