Prawie 3-godzinny bój Magdy Linette. Polka zwycięża w Madrycie!

27 kwi 2023, 18:30

Magda Linette potrzebował niemal aż trzech godzin, aby awansować do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Nasza tenisistka wygrała 7:6(1), 4:6, 6:4 z Czeszką Marketą Vondrousovą i zameldowała się w kolejnym etapie zmagań na hiszpańskich kortach.

Dla Polki był to pierwszy mecz podczas turnieju WTA 1000 w Madrycie, natomiast Czeszka pojawiła się na korcie już po raz drugi. W pierwszej rundzie bez większych problemów wygrała 6:1, 6:3 z Hiszpanką Mariną Bassols (119. WTA).

Długi, zacięty pojedynek Magdy Linette

Pierwszy set polsko-czeskiej rywalizacji był niezwykle wyrównany. Niezbyt mocną stroną obu zawodniczek był serwis – każda z nich dała się przełamać rywalce po cztery razy. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym Linette przełamała Vondrousovą kolejne trzy razy, dzięki czemu wygrała go 7:1 i całego seta 7:6.

Do pewnego momentu drugiego seta rywalizacja również była mocno wyrównana, ale zarówno Linette, jak i Vondrousova nie dawały tak łatwo przełamać się rywalce. Obie tenisistki zaraz po przegranym gemie odpowiadały wygranym, ale wymianę tę lepiej wytrzymała Czeszka, która w ostatnim gemie zdołała przełamać Polkę i wygrała tę partię 6:4.

Trzeci set rozpoczął się tak jak pierwszy – od serii przełamań w pierwszych czterech gemach. Stan rywalizacji był jednak wyrównany do wyniku 5:3 dla Magdy Linette. W dziesiątym gemie Vondrousova zdołała obronić piłkę meczową, ale przy drugiej była już bezradna. Ostatecznie nasza zawodniczka seta 6:4 i całe spotkanie 2:1.

Marketa Vondrousova (80. WTA) vs Magda Linette (19. WTA) 6:7(1), 6:4, 4:6

W trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie Magda Linette zagra z zaledwie 15-letnią Rosjanką Mirrą Andreevą (194. WTA), która wyeliminowała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię (14. WTA).