czwartek, 29 września, 2022

Fed Cup: Polki poznały rywalki w walce o Grupę Światową!

W dzisiejsze przedpołudnie w londyńskiej siedzibie ITF odbyło się losowanie par barażowych w walce o Grupę Światową międzynarodowych rozgrywek tenisowych kobiet – Pucharu Federacji. Polki z racji tego, że zajmują aktualnie 8. miejsce w rankingu ITF, zostały rozstawione i mogły trafić na teoretycznie słabszego rywala. 

Polki jako jeden z czterech zespołów, które odpadły w pierwszej rundzie Grupy Światowe Pucharu Federacji (obok biało-czerwonych: Włochy, Kanada, Australia) muszą zmierzyć się teraz w barażu o pozostanie w Grupie Światowej z zespołami, które wygrały swoje pojedynki w Grupie Światowej II. W tym gronie znalazło się kilka świetnych zespołów m.in USA z siostrami Williams w składzie, a ewentualne wylosowanie Amerykanek, praktycznie przekreśliłoby szanse Polek na pozostanie w elicie. Szczęście biało-czerwonym jednak dopisało z racji tego iż w drugiej połowie kwietnia Polki na własnym terenie podejmą Szwajcarki, które zdecydowanie są w zasięgu naszych reprezentantek. Dość powiedzieć, że o sile naszych rywalek stanowią m.in Timea Bacsinszky i Belinda Bencić, które w najlepszych momentach kariery nie były nawet w czołowej „30” rankingu WTA.

Bardzo ciekawe pary stworzyły m.in duety Włochy-USA oraz Kanada-Rumunia, gdzie ekscytować będą m.in pojedynki sióstr Williams z świetnymi deblistkami Errani/Vinci oraz mecze Bouchard i Halep, jednymi z najlepszych tenisistek świata.

Przypomnimy, że w ubiegłym tygodniu Polki w małopolskiej Kraków Arenie uległy Rosjankom z Marią Sharapovą na czele 0-4, które również w kwietniu spotkają się z Niemkami w walce o finał Fed Cup 2015.

Baraże o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji 2016:
Włochy – USA
Holandia – Australia
Polska – Szwajcaria
Kanada – RumuniaPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA