Strona główna Tenis Puchar Federacji Fed Cup: Świetne wieści dla Radwańskiej i spółki!

Fed Cup: Świetne wieści dla Radwańskiej i spółki!

0

Już w sobotę 7 lutego Polki z Agnieszką Radwańską na czele zainaugurują międzynarodowe rozgrywki Fed Cup. W krakowskiej Tauron Arenie biało-czerwone zmierzą się z bardzo trudnym rywalem – trzecią w rankingu Fed Cup Rosją, o której sile stanowić będzie jedna z najlepszych tenisistek świata Maria Sharapova. 

Z oficjalnych danych wiadomo, że Polkom kibicować będzie pełna hala kibiców, czyli ok. 15 tys. ludzi co stanowi wielką siłę rażenia i może stanowić ogromną pomoc w pokonaniu jednej z najlepszych drużyn świata. Kto nie zakupił jeszcze biletu może mieć z tym duży problem, bo na stanie zostało już tylko kilka sztuk najdroższych wejściówek.

Kolejnym mocnym punktem naszej ekipy jest występ sióstr Radwańskich w ich rodzinnym mieście Krakowie. Obie zapewne bardzo marzyły, by choć raz zagrać w rodzinnych ścianach, a mecz o tak dużą stawkę może je tylko zmotywować.

Kolejnym ważnym punktem rozgrywek w Tauron Arenie jest zamontowanie po raz pierwszy w Polsce nowoczesnego systemu “Hawk-Eye”, czyli specjalnie ustawionych kamer, na wypadek chęci sprawdzenia decyzji sędziów. System ten wspomaga najważniejsze światowe turnieje, a jeśli tu by go zabrakło, to możliwe byłaby strata bardzo ważnych dla wyniku punktów. Jednak karuzela kręci się dokoła, więc to samo mogłoby spotkać Rosjanki, dla których “Hawk-Eye” też zapewne jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli zawodniczka ma rację, a sędziowie liniowi popełnili błąd, to możliwość sprawdzania jest praktycznie nieograniczona.

Nad sprawiedliwymi rozgrywkami w Polsce czuwał będzie Szwajcar Andreas Egli, który będzie sędzią naczelnym tego spotkania 1. rundy Grupy Światowej. Na stołkach wspomagać go będą Brytyjka Alison Hughes i Norweżka Julie Kjendlie. Szefem ekipy sędziów liniowych będzie Marek Plichciński.

Na sam koniec przypomnijmy może składy obu ekip.

Polska – Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Klaudia Jans Ignacik, Alicja Rosolska, Kapitan: Tomasz Wiktorowski

Rosja – Maria Sharapova, Anastazja Pawliuczenkowa, Swietłana Kuzniecowa, Witalia Diaczenko, Kapitan: Anastazja Myskina

Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się w półfinale ze zwycięzcą meczu Australia – Niemcy

 

Komentarze