Fenomenalna Magda Linette! Ograła 4. rakietę świata i jest w ćwierćfinale Australian Open!

23 sty 2023, 07:35

Znakomita gra Magdy Linette! Nasza ostatnia reprezentantka podczas wielkoszlemowego Australian Open niespodziewanie wyeliminowała czwartą rakietę świata, Francuzkę Caroline Garcią i po wygranej w dwóch setach awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Magda Linette jako ostatnia polska nadzieja rozgrywała swoje spotkanie w czwartej rundzie Australian Open. W niedzielny wczesny poranek z turniejem pożegnała się Iga Świątek, która w dwóch setach przegrała z Jeleną Rybakiną, a także Hubert Hurkacz, który musiał uznać wyższość Sebastiana Kordy.

Znakomita gra Magdy Linette

Teoretycznie Magda Linette miała najtrudniejsze zadanie, bowiem grała z zajmującą czwarte miejsce w rankingu WTA Caroline Garcią. Co jednak ciekawe, półfinalistka ubiegłorocznej edycji US Open nigdy wcześniej nie awansowała do ćwierćfinału AO, dlatego w poniedziałek walczyła o ten sam historyczny dla siebie wynik, co Polka.

Pierwszy set nie rozpoczął się dla Linette zbyt dobrze – Francuzka dwukrotnie ją przełamała i wyszła na prowadzenie 3:0. Z biegiem czasu jednak Polka zaczęła grać skutecznie i odrobiła dwa gemy straty, a po drugim przełamaniu rywalki doprowadziła do remisu 5:5. Ostatecznie o losach seta decydował tie-break, w którym nasza zawodniczka wygrała 7:3.

Przez sporą część drugiego seta gra była wyrównana – obie tenisistki walczyły gem za gem. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 4:4. Wtedy to Linette wygrała kluczowego, dziewiątego gema po przełamaniu Garcii. W decydującym etapie spotkania Polka wykazała się znakomitą skutecznością, wygrała seta 6:4 i całe spotkanie!

Magda Linette (45. WTA) vs Caroline Garcia (4. WTA) 7:6(3), 6:4

Życiowy wynik Magdy Linette

Awans do ćwierćfinału Australian Open 2023 to zdecydowanie najlepszy wynik Magdy Linette w jakimkolwiek wielkoszlemowym turnieju. Na kortach w Melbourne najdalej docierała do trzeciej rundy (2018). Poza tym w tej fazie jeszcze nigdy nie grała we French Open, Wimbledonie czy US Open.

W meczu o półfinał AO 2023 naszą zawodniczkę czeka starcie z teoretycznie nieco łatwiejszą rywalką – Karoliną Pliskovą (30. WTA). Czeszka, która nie zagrała w ubiegłorocznej edycji z powodu kontuzji ręki, w czwartej rundzie wygrała 6:0, 6:4 z Chinką Shuai Zhang.