Historyczne zwycięstwo. Polscy siatkarze pobili niezwykły rekord

30 wrz 2023, 15:28

Polscy siatkarze od zwycięstwa rozpoczęli kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Po ponad 2,5-godzinnym pojedynku pokonali Belgów 3:2. Tym samym pobili swój wcześniejszy rekord w liczbie spotkań bez porażki. Dla zawodników Nikoli Grbicia był to już 18. wygrany mecz z rzędu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mecz Polska – Belgia zapisał się w historii naszej siatkówki

W sobotni poranek było o włos pod porażki. Belgowie wygrali pierwszego i czwartego seta, dzięki czemu doprowadzili w meczu z Polakami do tie-breaku. Nasi rywale mieli nawet piłkę meczową, ale ostatecznie w piątej partii to biało-czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa. Decydujący set zakończył się wynikiem 17:15.

Zwycięstwo nad Belgami, pomimo że rodziło się w bólach, na zawsze zapiszę się w historii polskiej siatkówki. Wszystko dlatego, że było 18. z rzędu zwycięstwem naszych zawodników. Tym samym zawodnicy Grbicia pobili rekord, który wcześniej należał do kadry Raula Lozano. W 2006 roku Polacy wygrali 17 kolejnych pojedynków.

Nowa wspaniała seria zaczęła się jeszcze 25 czerwca, kiedy to biało-czerwoni wygrali z Włochami w ramach zmagań Ligi Narodów. Od tego zwycięstwa, aż do końca VNL 2023 nasi siatkarze pokonali wszystkich swoich rywali. Podobnie było podczas tegorocznych mistrzostw Europy, gdzie zawodnicy trenera Grbicia zdobyli złoty medal.

Teraz swój zwycięski marsz Polacy kontynuują w kwalifikacjach olimpijskich w chińskim Xi’an. W niedzielę stoczą tam bój z Bułgarami. Początek tego starcia o godzinie 10:00.