Hubert Hurkacz gra dalej. Długa walka w pierwszej rundzie French Open

Aktualizacja: 29 maj 2023, 20:33
28 maj 2023, 15:20

Hubert Hurkacz po niezwykle wyrównanym pojedynku wywalczył sobie awans do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open. Na kortach Rolanda Garrosa pokonał Belga Davida Goffina 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4. Niedzielne starcie potrwało ponad 219 minut.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

David Goffin postawił Hurkaczowi naprawdę trudne warunki

Dla Huberta Hurkacza pojedynek z Davidem Goffinem był już trzecim wspólnym starciem na zawodowych kortach tenisowych. Dwa poprzednie spotkania odbyły się w maju 2022 roku. W Rzymie lepszy okazał Belg, który wygrał 7:6 (10-8), 7:6 (7-2). Polak wziął rewanż w poprzedniej edycji French Open, kiedy to triumfował 7:5, 6:2, 6:1.

Niedzielny mecz w ramach Roland Garros 2023 również padł łupem polskiego tenisisty. W spotkaniu, które potrwało 3 godziny i 39 minut, Hurkacz wygrał 6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4. Jeśli chodzi o pierwszego seta, kluczowy okazał się ósmy gem, w którym wrocławianin przełamał Belga, a następnie utrzymał uzyskaną przez siebie przewagę.

Wydawało się, że drugi set również padnie łupem Polaka. Hurkacz przełamał Goffina w trzecim gemie, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Belg odrobił straty i wygrał 7:5. Trzecia parta padła łupem Polaka, a czwartą ponownie wygrał jego rywal. O tym, kto awansuje do 1/32 finału French Open 2023, zadecydować musiała więc set numer pięć.

W tym na wysokości zadania stanął Polak, który wygrał trzy wymiany z rzędu. Goffin odrobił jeszcze część strat, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Huberta Hrukacza. W kolejnej rundzie tenisista urodzony we Wrocławiu zmierzy się z Holendrem Tallonem Griekspoorem, który pokonał hiszpańskiego kwalifikanta Pedro Martineza 6:4, 2:6, 0:6, 7:5, 6:3.

Bezbłędna Magdalena Fręch. Pokonała rywalkę w 49 minut!