Hubert Hurkacz imponuje formą. Polak awansował do 1/8 finału French Open

Aktualizacja: 30 maj 2022, 15:45
28 maj 2022, 18:35

Nawet dwóch godzin nie potrzebował Hubert Hurkacz, aby pokonać na kortach Ronalda Garrosa belgijskiego tenisistę Davida Goffina (7:5, 6:2, 6:1). Dzięki zwycięstwu Polak awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju French Open.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Goffin postawił się Hurkaczowi tylko w pierwszym secie

Początek meczu zapowiadał, że to będzie naprawdę długie i wyrównane spotkanie. Obaj tenisiści zdobywali gem za gemem i do samego końca nie było wiadomo, który z nich dopisze sobie zwycięski set na swoje konto. Ostatecznie Hubertowi Hurkaczowi udało się przycisnąć przeciwnika i wygrać w stosunku 7:5. Warto dodać, że Polak popisał się na samym początku meczu fenomenalnym zagraniem, które można obejrzeć na poniższym materiale wideo.

W drugim secie mecz wyglądał już zupełnie inaczej. David Goffin wydawał się przy 25-latku z Polski totalnie bezradny i popełniał coraz więcej niewymuszonych błędów. Efektem tego była przegrana w stosunnku 6:2. Nie inaczej było w trzeciej odsłonie, gdzie Hubert Hurkacz już na samym początku przełamał belgijskiego tenisistę.

Dodatkowo David Goffin musiał grać końcówkę meczu, zmagając się z urazem. Kontuzja przeciwnika i doskonała forma Huberta Hurkacza sprawiły, że trzeci set zakończył się już po 26 minutach. Cały mecz potrwał natomiast godzinę i 49 minut.

W kolejnej rundzie Wrocławianin zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Casper Ruud – Lorenzo Sonego. Norwesko-włoski pojedynek zostanie rozegrany w sobotni wieczór.