poniedziałek, 3 października, 2022

Nowy ranking ATP. Hubert Hurkacz wrócił do ścisłej elity

Hubert Hurkacz powrócił do pierwszej dziesiątki światowego rankingu tenisistów. W porównaniu z poprzednim zestawieniem polski zawodnik awansował o jedną lokatę. Prowadzenie w klasyfikacji ATP zachował Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Hurkacz blisko swojego najlepszego wyniku w karierze

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Hubert Hurkacz może powtórzyć swój najlepszy rezultat, jeśli chodzi o pozycję w rankingu ATP. Polak w najnowszym zestawieniu awansował na dziesiątą pozycję. Najwyżej w historii 25-latek był dziewiąty. Zajmował tę lokatę przez dwa miesiące. Było to na przełomie 2021 i 2022 roku.

Prowadzenie w rankingu ATP utrzymał Daniił Miedwiediew. Za plecami Rosjanina znalazł się Niemiec Alexander Zverev oraz dwójka zawodników pochodzących z Półwyspu Iberyjskiego, czyli Rafael Nadal i Carlos Alcaraz. W pierwszej dziesiąte, nie licząc sytuacji z Hubertem Hurkaczem, wszyscy tenisiści utrzymali swoje pozycje.

Warto dodać, że w pierwszej setce rankingu ATP znalazło się miejsce dla jeszcze jednego zawodnika z Polski. Biało-czerwone barwy reprezentuje również Kamil Majchrzak. Niestety, ten zawodnik spadł z 85. na 88. pozycję.  Znacznie niżej, bo na 251. lokacie plasuje się Daniel Michalski, a 266. miejsce zachował Kacper Żuk, który w miniony weekend triumfował w zawodach ITF World Tennis Tour w Tbilisi.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Już niedługo Hurkacz będzie mógł jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję w światowym rankingu. W tym tygodniu rozpoczyna impreza rangi ATP Masters 1000 na kortach twardych w Montrealu. Polskę w głównej drabince będzie reprezentować właśnie 25-latek,. Hurkacz swój pierwszy mecz rozegra we wtorek lub środę.

Kacper Żuk wygrał turniej w Tbilisi. Pierwszy tytuł w sezoniePodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA