Hurkacz reaguje na porażkę w US Open. “Nie było mi to pisane”

1 wrz 2023, 17:38

Hubert Hurkacz nie poprawił swojego najlepszego jak dotąd wyniku w US Open. Polak w trzech setach przegrał z Brytyjczykiem Jackiem Draperem i pożegnał się z nowojorską imprezą już w drugiej rundzie. Kilkanaście godzin po meczu podsumował swój występ w mediach społecznościowych.

Hurkacz odpadł z US Open

Już na drugiej rundzie Hubert Hurkacz zakończył udział w tegorocznej edycji wielkoszlemowego US Open. Po szalonym, ale zwycięskim dla naszego tenisisty starciu w pierwszej rundzie ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem, przeszkodą nie do pokonania był dla Polaka Brytyjczyk Jack Draper.

Dwa pierwsze sety miały bardzo podobny przebieg – zaczęły się od przegranego przez Hurkacza gema przy własnym serwisie i wypracowaniu przewagi przez rywala, której nasz tenisista nie był w stanie odrobić. W trzecim secie Polak postawił trudniejsze warunki, ale ostatecznie przegrał 5:7.

Hurkacz z wiadomością do kibiców

W piątek jedyny polski tenisista na US Open zamieścił na Twitterze wpis, w którym podsumował swój występ na nowojorskich kortach.Zdecydowanie chciałbym zostać dłużej na US Open. Niestety nie było to mi pisane. Dziękuję za wszystkie miłe słowa wsparcia. Wezmę teraz trochę wolnego, a potem pojadę do Polski, żeby zagrać w Pucharze Davisa – napisał Hurkacz.

Pożegnanie z turniejem na drugiej rundzie oznacza, że Hurkacz nie zdołał poprawić swojego dotychczas najlepszego wyniku na nowojorskiej imprezie. Po raz czwarty z rzędu, a piąty w karierze odpadł z US Open właśnie po rozegraniu drugiego spotkania.