Iga Świątek ćwierćfinalistką turnieju w Warszawie! Mistrzowski tenis liderki rankingu WTA

Aktualizacja: 29 lip 2022, 06:52
28 lip 2022, 17:24

Iga Świątek pokonała Gabrielę Lee w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 250 w Warszawie (6:3, 6:2). Rumunka podczas pierwszego seta próbowała nawiązać równorzędną walkę z najlepszą rakietą świata. Jednak gdy Polka rozkręciła się na dobre, nie było zmiłuj i przeciwniczka musiała uznać wyższość raszynianki.

Polski pojedynek na kortach w Warszawie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W pierwszej rundzie imprezy BNP Paribas Poland Open byliśmy świadkami polskiego meczu. Iga Świątek zmierzyła się z Magdaleną Fręch i zwyciężyła 6:1, 6:2. Raszynianka w tym spotkaniu przez prawie cały czas posiadała inicjatywę. Jednak przeciwniczka najlepszej rakiety globu miewała fragmenty naprawdę dobrej gry.

Premierowa odsłona wyglądała na wyrównaną do stanu 4:3. Wówczas Polka przełamała przeciwniczkę i za moment zamknęła tę partię przy własnym serwisie. 21-latka zaczęła wchodzić na wyższe obroty, co było widać jak na dłoni. Każda akcja grana z właściwą koncentracją, precyzją i mocą uderzanych piłek. Efekt? Zwycięstwo 6:3.

Iga Świątek w ćwierćfinale BNP Paribas Poland Open

W drugim secie nasza rodaczka całkowicie przejęła inicjatywę na korcie i błyskawicznie wyszła na 4:1. Potem Lee zdołała ugrać jeszcze gema, a Polka wykorzystała pierwszego meczbola. Świątek zwyciężyła 6:3, 6:3 i zameldowała się w ćwierćfinale zawodów BNP Paribas Poland Open.

Rywalką Świątek w ćwierćfinale turnieju w Warszawie będzie natomiast Caroline Garcia.