Iga Świątek demoluje! W finale ponownie zagra z Sabalenką

5 maj 2023, 07:45

Iga Świątek po raz kolejny dała popis swojej siły i znakomitych umiejętności. Liderka rankingu WTA pokonała Weronikę Kudiermietową 6:1, 6:1 w półfinale turnieju w Madrycie i awansowała do finału, w którym zagra z Aryną Sabalenką.

Przed rozpoczęciem półfinałowego pojedynku było jasne, że faworytką jest nasza zawodniczka. Liderka światowego rankingu w poprzednich spotkaniach radziła sobie bardzo dobrze, natomiast Rosjanka mocno się męczyła – w każdym z czterech spotkań rozgrywała po trzy sety.

Świątek zdemolowała Kudiermietową

Na korzyść polskiej tenisistki działał również fakt, że w trzech poprzednich bezpośrednich pojedynkach Świątek była bezkonkurencyjna. Po raz ostatni mierzyła się z Kudiermietową w lutym w Dosze i pewnie wygrała wówczas 6:0, 6:1.

Początek czwartkowego półfinału był kolejnym tego potwierdzeniem. Polka szybko wyszła na prowadzenie 3:0, a Rosjankę było stać tylko na wygranie jednego gema przy stanie 3:1. Później nasza zawodniczka dała popis gry, wygrywając seta 6:1 w ciągu zaledwie 36 minut.

Drugiego seta Kudiermietowa rozpoczęła od wygrania gema przy swoim serwisie, ale to było wszystko, co była w stanie zrobić. Później Świątek totalnie zdominowała wydarzenia na korcie i po trzykrotnym przełamaniu rywalki ponownie wygrała 6:1, pewnie meldując się w finale turnieju w Madrycie.

Iga Świątek (1. WTA) vs Weronika Kudiermietowa (13. WTA) 6:1, 6:1

W wielkim finale turnieju w Madrycie Iga Świątek zmierzy się z Aryną Sabalenką. Będzie to ich drugie finałowe starcie na przestrzeni ostatnich niemal dwóch tygodni. 23 kwietnia w Stuttgarcie Polka była wyraźnie lepsza, wygrywając 6:3, 6:4.

Aryna Sabalenka w finale Madrid Open. Teraz czas na Igę Świątek?