Iga Świątek ekspresowo rozprawiła się z Riske. Kolejny bajgel Polki!

Aktualizacja: 27 maj 2022, 11:24
26 maj 2022, 17:36

Iga Świątek błyskawicznie rozprawiła się z Alison Riske w drugiej rundzie Wielkiego Szlema we French Open. Najlepsza rakieta świata przebywała na korcie zaledwie 62 minuty i przy okazji zafundowała rywalce bajgla (6:0, 6:2).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek zafundowała Riske bajgla

Świątek przed dzisiejszym meczem dwukrotnie była przeciwniczką Alison Riske na zawodowych kortach. Polka dwa razy okazała się lepsza: w Madrycie (6:1, 6:1) i w Rzymie (5:4 i krecz oponentki). Raszynianka w pierwszej rundzie paryskiej imprezy rozbiła Łesię Curenko, natomiast Amerykanka ograła Dajanę Jastremską.

Pierwszy set tego współzawodnictwa nie miał większej historii. Najlepsza rakieta globu zdominowała tę partię, zwyciężając z prędkością expressu 6:0. Tym samym Świątek sprezentowała rywalce tzw. bajgla. W drugiej odsłonie po stronie polskiej tenisistki pojawiło się nieco więcej pomyłek, dzięki czemu Riske zapisała na swoim koncie dwa gemy. Na więcej nie było jej stać. Iga triumfowała 6:0, 6:2. Mecz trwał 62 minuty.

Polka w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa

Świątek zdobyła 85% punktów po pierwszym serwisie. 20-latka zanotowała 24 uderzenia kończące przy 15 niewymuszonych błędach. Następna przeciwniczka musiała pogodzić się z mocą naszej rodaczki i zejść z kortu jako pokonana. To już trzydzieste z rzędu zwycięstwo podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego.

Iga Świątek w trzeciej rundzie French Open spotka się z Danką Kovinić z Czarnogóry.