Iga Świątek już w ćwierćfinale Indian Wells. Pokonała Emmę Raducanu

Aktualizacja: 15 mar 2023, 09:51
15 mar 2023, 07:40

Iga Świątek dalej będzie cieszyć kibiców swoją grę w Indian Wells. Polka podczas spotkania czwartej rundy pokonała brytyjską tenisistkę Emmę Raducanu 6:3, 6:1. Teraz raszyniankę czego pojedynek się z Soraną Cirsteą.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale turnieju WTA Indian Wells

Tylko 85 minut zajęło Idze Świątek pokonanie kolejnej rywalki na turnieju WTA 1000 w amerykańskim Indian Wells. Początek meczu z Emmą Raducanu nie zwiastował jednak takiego obrotu spraw. Rywalka Polki od początku grała agresywnie i wydawało się, że czeka nas niezwykle wyrównane starcie.

Do czasu. Kluczowy okazał się szósty gem, w którym liderka rankingu przełamała brytyjską tenisistką. Od tego momentu wszystko poszło już po myśli Igi Świątek. Pierwszego seta Polka wygrała 6:3. W drugiej partii poszło jej jeszcze szybciej.

Co prawda ta rozpoczęła się wygranym gemem Raducanu. Jak się później okazało, był to jednak ostatni akcent w meczu, w którym rywalka Polki miała cokolwiek do powiedzenia. Sześć kolejnych gemów wygrała Iga Świątek, która już może przygotowywać się do spotkania ćwierćfinałowego.

W tym rywalką Polki będzie Sorana Cirstea, która sprawiła dużą niespodziankę w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Rumuńska tenisistka wyeliminowała w poprzedniej rundzie Caroline Garcię. Pojedynek zaplanowano na 16 marca.