Iga Świątek z awansem w Indian Wells. Rywalka postawiła trudne warunki

Aktualizacja: 14 mar 2023, 09:08
14 mar 2023, 07:55

Iga Świątek zagra w IV rundzie Indian Wells. Polka w nocy z poniedziałku na wtorek poradziła sobie z Biancą Andreescu 6:3, 7:6. Teraz najlepsza tenisistka świata zmierzy się z Emmą Raducanu. To właśnie ta zawodniczka wyrzuciła z turnieju Magdę Linette.

Iga Świątek nie miała łatwej przeprawy z Biancą Andreescu

Różnica w rankingu WTA pomiędzy Igą Swiątek a Biancą Andreescu jest naprawdę spora. Na amerykańskim korcie na początku nie było to jednak widoczne, a Kanadyjka przełamał Polkę już w pierwszym gemie. Na szczęście nasza tenisistka szybko zredukowała stratę. Punktem zwrotnym okazał się szósty gem. W nim raszynianka po raz drugi przełamała rywalkę i odskoczyła jej na dwa gemy przewagi.<.p>

Pierwszy set padł więc łupem Polki. Na jego wygranie Iga Świątek potrzebowała 53 minut. W drugiej części gry rywalizacja między zawodniczkami była jeszcze bardziej zacięta. W pewnym momencie wydawało się nawet, że nieustępliwa Andreescu wygra seta i potrzeba będzie kolejnego, aby rozwiązać sprawę awansu do IV rundy turnieju WTA 1000 w Indian Wells.

W drugiej części gry do rozstrzygnięcia potrzebny gry był tie-brek. W nim lepsza okazała się Polka, która błyskawicznie objęła prowadzenie 4:0. Ostatecznie Świątek pozwoliła rywalce na zdobycie tylko jeden punktu. Trzeba jednak docenić postawę Kanadyjki, która postawiła Polce naprawdę trudne warunki.

Teraz raszynianka spróbuje zrewanżować się za Magdę Linette.  Kolejną rywalką Świątek będzie bowiem Emma Raducanu. To starcie zostanie rozegrane w nocy z wtorku na środę. Spotkanie z udziałem Polki ponownie zostało zaplanowane w sesji wieczornej na korcie centralnym. Rozpocznie się więc nie wcześniej niż przed godz. 4:00 naszego czasu.