Iga Świątek nie do zatrzymania! Awansowała do półfinału turnieju w Rzymie

Aktualizacja: 14 maj 2022, 13:41
13 maj 2022, 16:31

Iga Świątek ponownie zachwyciła świat tenisa. Tym razem ofiarą Polki została Bianca Andreescu. Najlepsza rakieta świata na pokonanie Kanadyjki potrzebowała zaledwie dwóch setów (7:6[7:2], 6:0).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dzięki piątkowemu zwycięstwu Iga Świątek awansowała do półfinału Turniej rangi WTA 1000 w Rzymie. 20-latka zaliczyła również dwudziestą szóstą victorię z rzędu. Mylił się jednak ten, kto sądził, że Polka będzie miała łatwą przeprawę. W pierwszym secie było o krok od niespodzianki.

Iga Świątek z kłopotami w pierwszym secie

Bianca Andreescu zaprezentowała się ze znakomitej strony i postawiła się najlepszej rakiecie świata. Kanadyjka w pewnym momencie prowadziła nawet 2:3, a dwa gemy, przy serwisie Polki, wygrała do zera. Ostatecznie do rozstrzygnięcia pierwszego seta potrzebny był więc tie-break. W tym, na szczęście dla polskich kibiców, na wysokości zadania stanęła Iga Świątek, która wygrała go w stosunku 7:2.

Druga część gry była już jednak zupełnie inna. Tenisistka klasyfikowana na pierwszym miejscu światowego pokazała swoją wyższość i nie oddała w nim nawet jednego gema. Pokonanie Andreescu w drugim secie zajęło Polce tylko 35 minut. Z kolei pierwsza część gry trwała 1 godzinę i 10 minut.

Teraz na Igę Świątek czekają półfinały. W nich 20-latka zmierzy się na rzymskich kortach z Białorusinką Aryną Sabalenką. Tenisistka pochodzącą z kraju naszego wschodniego sąsiada klasyfikowana jest na 8. miejscu rankingu WTA.