Iga Świątek w ćwierćfinale w Rzymie! Polka wyeliminowała Azarenkę

12 maj 2022, 15:33

Iga Świątek pokonała Wiktorię Azarenkę w trzeciej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie. Była liderka światowego rankingu postawiła Polce niezwykle twarde warunki, ale ostatecznie raszynianka triumfowała 6:4, 6:1.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Trzeci pojedynek tenisistek

Świątek po raz trzeci mierzyła się na korcie z Wiktorią Azarenką. W 2020 roku Polka poniosła wyraźną porażkę z byłą liderką światowego rankingu w wielkoszlemowym US Open (2:6, 4:6). W bieżącym jakże kapitalnym dla naszej rodaczki roku, również na twardej nawierzchni, lepsza była Świątek, która zwyciężyła w trzech setach (6:3, 2:6, 6:1).

Tym razem raszynianka też wcale nie miała łatwiej przeprawy. Białorusinka sprawiła Idze sporo problemów w odsłonie otwierającej zmagania w meczu trzeciej rundy rzymskiej imprezy. Azarenka przełamała naszą tenisistkę już w pierwszym gemie. Wkrótce zrobiło się 0:3 i serca polskich kibiców lekko zadrżały.

Jednak od tamtej pory Świątek wygrała pięć gemów z rzędu i miała nawet cztery setbole przy własnym serwisie, ale żadnego nie wykorzystała. Zawodniczka z Mińska walczyła do końca. Trzeba jej oddać, że nie rezygnowała i każdy punkt wyglądał niczym batalia o życie. Ostatecznie Polka zwyciężyła tę partię 6:4.

Iga Świątek w ćwierćfinale w Rzymie

Azarenka rozpoczęła drugiego seta podobnie, jak pierwszego – od szybkiego przełamania podania raszynianki. To rozwścieczyło najlepszą rakietę globu do tego stopnia, że wygrała sześć kolejnych gemów i zakończyła rywalizację na Korcie Centralnym bez mrugnięcia powieką. Tego typu obrót spraw to jasny komunikat w kierunku rywalek: “Ze Świątek się nie zadziera!”. 6:1! Koncert!

Następną rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie będzie Bianca Andreescu.