Iga Świątek w piątym finale z rzędu! Polka rozgromiła Sabalenkę

Aktualizacja: 15 maj 2022, 11:02
14 maj 2022, 13:28

W sobotę po godzinie 12:00 rozpoczęło się spotkanie Iga Świątek – Aryna Sabalenka w ramach półfinału turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie. Najlepsza rakieta świata ponownie udowodniła, że nie ma sobie równych i pewnie pokonała Białorusinkę w dwóch setach (6:2, 6:1).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek nie dała rywalce żadnych szans

Wydawało się, że sobotnie starcie będzie dla Igi Świątek bardzo trudne. Naprzeciwko 20-latki stanęła bowiem Aryna Sabalenka, klasyfikowana na ósmym miejscu w światowym rankingu. Okazało się jednak, że nawet tak znakomita tenisistka nie jest przeszkodą dla obrończyni tytułu mistrzowskiego.

Iga Świątek pierwszy set sobotniego meczu wygrała już po 31 minutach. W jego trakcie przegrała tylko dwa gemy, ale nawet na chwilę nie straciła kontroli nad spotkaniem. Co prawda Świątek zmarnowała swój serwis przy stanie 1:0, ale potem spisywał się już naprawdę znakomicie. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że Polka w dwóch ostatnich gemach nie straciła żadnych punktów.

Bardzo podobny przebieg miała drugi część starcia. Polka ponownie nie dała rywalce żadnych szans, a pierwszy gem przegrała dopiero przy stanie 4:0. Sabalenka próbowała zaskoczyć 20-latkę, a szczególnie blisko przełamania było w trzecim gemie, ale ostatecznie to zawsze Iga Świątek kończyła rundę jako triumfatorka. Ostatecznie drugi set zakończył się więc wynikiem 6:1, a cały mecz Polka wygrała w zaledwie 76 minut.

Teraz na Igę Świątek czeka ostatnie spotkanie w ramach Internazionali BNL d’Italia. Finał zmagań w Rzymie zaplanowano już na niedzielę. Transmisję ze starcia przeprowadzi stacja CANAL+ Premium. Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pary Ons Jabeur – Daria Kasatkina.