Iga Świątek w półfinale French Open. Z łatwością pokonała Amerykankę

1 cze 2022, 16:29

Iga Świątek zmierzyła się w ćwierćfinale Roland Garros 2022 z Amerykanką Jessicą Pegulą. Liderka rankingu WTA pewnie pokonała swoją rywalkę i awansowała do kolejnej rundy francuskiego turnieju (6:3, 6:2).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Najlepsze światowe tenisistki słabo radzą sobie w tegorocznej edycji French Open. Z topowej dziesiątki na placu boju pozostała tylko Świątek. W środowe popołudnie Polka rozprawiła się na paryskich kortach z Amerykanką Jessicą Pegulą. Tym samym 20-latka awansowała do półfinału francuskiego turnieju.

Iga Świątek straciła dopiero jednego seta w turnieju

Rywalka polskiej tenisistki była najwyżej rozstawioną zawodniczką, która jeszcze walczyła we francuskim turnieju. Przed meczem rozstawiona była na 11. pozycji w rankingu WTA. Pegula nie potrafiła jednak ugrać w starciu ze Świątek nawet jednego seta i ostatecznie została rozbita przez Warszawiankę w zaledwie 91 minut.

Już w pierwszym secie Amerykanka została trzykrotnie przełamana. W drugiej części gry straciła natomiast swój serwis już przy stanie 1:2 w gemach. Ostatecznie Pegula przegrała 3:6, 2:6 i pożegnała się z wielkoszlemowym turnieje French Open.

Kolejną rywalką polskiej mistrzyni będzie Daria Kasatkina z Rosji. Półfinał Roland Garros 2022 z udziałem Igi Świątek zostanie rozegrany w czwartek 3 czerwca. W drugiej parze Amerykanka Coco Gauff zagra z Włoszką Martiną Trevisan.