Kolejna rywalka pokonana! Iga Świątek w półfinale turnieju w Indian Wells

16 mar 2023, 23:37

Iga Świątek wykonała kolejny krok w stronę obrony tytułu w Indian Wells. Polka pokonała 6:2, 6:3 Rumunkę Soranę Cirsteę i zameldowała się w półfinale, w którym zagra z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu.

Iga Świątek w poprzednich rundach bez straty seta radziła sobie z Claire Liu, Biancą Andreescu i Emmą Raducanu. Sorana Cirstea z kolei miała za sobą cztery mecze, w których eliminowała między innymi Madison Keys, która kreczowała, a także niespodziewanie Caroline Garcię, czyli piątą tenisistkę świata.

Pewne zwycięstwo Igi Świątek

Początek spotkania przebiegł po myśli Polki, która pewnie wygrała dwa pierwsze gemy. Później jednak Rumunka pokazała świetną grę i najpierw przełamała Świątek, a potem wyrównała stan na 2:2 przy własnym serwisie. To najwyraźniej dało do myślenia liderce rankingu WTA – nasza zawodniczka wygrała cztery kolejne gemy i pierwszego seta 6:2.

Drugi set miał dość podobny przebieg, choć tym razem Świątek szybko wyszła na prowadzenie aż 4:0. W tym momencie Cirstea zaczęła grać znacznie skuteczniej i doprowadziła do stanu 4:2. Później jeszcze rywalka zniwelowała straty do wyniku 5:3, ale dziewiąty gem padł łupem Polki, która w ten sposób awansowała do półfinału.

Iga Świątek (1. WTA) vs Sorana Cirstea (83. WTA) 6:2, 6:3

W półfinale BNP Paribas Open na kortach w Indian Wells Iga Świątek zagra z Jeleną Rybakiną. Tenisistka z Kazachstanu zameldowała się w tej rundzie po wygranej 7:6, 2:6, 6:4 z Czeszką Karoliną Muchovą.

Ależ thriller! ZAKSA przegrywa z Itasem, ale wygrywa złotego seta i jest w półfinale LM!