Reklama

Iga Świątek zabrała głos ws. prezesa PZT. „Nie mogę tego przemilczeć”

Czarne chmury zebrały się nad prezesem Polskiego Związku Tenisowego, Mirosławem Skrzypczyńskim. Posłanka Lewicy, Katarzyna Kotula, wyjawiła w rozmowie z „Onetem”, że mając czternaście lat, była molestowana przez działacza. Wczoraj Iga Świątek i Hubert Hurkacz wydali specjalne oświadczenia w związku ze sprawą, w których potępiają zachowanie sternika polskiego tenisa.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz potępili prezesa PZT

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu na łamach „Onetu” ukazały się artykuły, które zdyskredytowały krystaliczność Mirosława Skrzypczyńskiego. Wśród publikacji znalazły się materiały kolosalnie obciążające wizerunek Prezesa Polskiego Związku Tenisowego. Według nich działacz molestował młode tenisistki oraz tenisistów, jak również dopuszczał się aktów przemocy wobec nich. 59-latek znęcał się też podobno nad własną rodziną.

W poniedziałek poznaliśmy jedną z ofiar prezesa. Posłanka Lewicy, Katarzyna Kotula, zdradziła „Onetowi”, że jako dziecko była molestowana seksualnie przez Mirosława Skrzypczyńskiego. Natomiast wczoraj specjalne oświadczenia dotyczące rzeczonej kwestii wydały polskie gwiazdy globalnego tenisa: Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz.

– Czuję, że jako obecna liderka tenisa na świecie nie mogę przemilczeć pewnych spraw. Pamiętam też o tym, że sama cenię wolność i możliwość decyzji, w jakich sprawach zabieram, a w jakich nie zabieram głosu i ma to związek z moją wrażliwością, wiedzą, granicami i siłami, jakie w danym momencie mam, aby opowiedzieć się za krzywdzonymi czy zachęcić do czegoś, jak dbanie o swoje zdrowie psychiczne. Dlatego wiem, że gdy chodzi o przemoc fizyczną i psychiczną, bardzo ważna jest wrażliwość i troskliwość względem ofiar i zabierając głos, to o nich trzeba myśleć najpierw. Postaram się to zrobić najlepiej, jak potrafięczytamy w części komunikatu Igi Świątek.

– Wspieram wszystkie kobiety i wszystkie ofiary przemocy. Żaden trener ani opiekun nie może wykorzystywać swojej władzy ani pozycji. W stosunku do nikogo. Jakakolwiek agresja w sporcie i poza nim, powinna być piętnowana i karana. Liczę na to, że odpowiednie organy właściwie zareagują na doniesienia prasowe o prezesie Polskiego Związku Tenisowego Mirosławie Skrzypczyńskim. Jestem z każdą ofiarą przemocypodkreślił Hubert Hurkacz.

Mirosław Skrzypczyński twierdzi, że podane informacje są nieprawdziwe i zapowiada podjęcie odpowiednich kroków prawnych w związku z przedstawioną sprawą.

Świątek nominowana przez WTA. Szansa na zapisanie się w historiiPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama