Igrzyska Europejskie: Pierwszy medal dla Polski! Brąz dla Włoszczowskiej!

13 cze 2015, 10:33

Maja Włoszczowska pierwszą medalistką Polski podczas pierwszej edycji Igrzysk Europejskich, rozgrywanych w azerskim Baku! Polka zajęła 3. miejsce w wyścigu cross-country i już niedługo odbierze swój kolejny medal w bogatej zawodniczej karierze.

W 26-osobowym wyścigu cross-country rywalizowało 26 zawodniczek, w tym 3 Polki – obok wspomnianej Włoszczowskiej, Monika Zur i Paula Gorycka.

W miarę upływu czasu w kilkuosobowej czołówce znajdowały się dwie biało-czerwone – Maja Włoszczowska i Monika Zur. Jednak w miarę zbliżania się do mety, ataki rozpoczęły trzy najwyżej sklasyfikowane zawodniczki: Szwajcarki Jolanda Neff i Kathrin Stirnemann oraz nasza vice mistrzyni olimpijska z Pekinu.

Na 3 okrążenia do mety kolejny z ataków przeprowadziła najmocniejsza z nich Jolanda Neff. Na jednym okrążeniu zdołała wypracować ponad minutową przewagę, której nie oddała do końca. Pozostałym dwóm pozostała więc walka o srebro, które na kresce finiszowe przypadło drugiej ze Szwajcarek, po długim sprinterskim finiszu, który wygrała z Polką o 5 sekund!

Pozostałe Polki uplasowały się za ścisłą czołówką. Monika Zur była 9., a Paula Gorycka 15.