Jan Zieliński walczył do końca. Polak przegrał finał Australian Open

28 sty 2023, 14:55

Jan Zieliński i Hugo Nys wzięli udział w finale Australian Open w grze deblowej. Sobotni mecz nie potoczył się jednak po myśli polsko-monakijskiej pary. W ostatnim spotkaniu wielkoszlemowego turnieju lepsza od nich okazała się para Rinky Hijikata – Jason Kubler, która wygrała 6:4, 7:6[7:4].

Polsko-monakijski duet musiał uznać wyższość gospodarzy

Udział w finale Australian Open był dla Jana Zielińskiego największym sukcesem w całej sportowej karierze. Polski tenisista ma co prawda ma w dorobku już dwa tytuły w grze podwójnej, ale nigdy jeszcze nie miał szans triumfować na tak prestiżowym turnieju. W Wielkim Szlemie najdalej do tej pory dotarł w ubiegłorocznym US Open, gdzie zatrzymał się dopiero ćwierćfinale.

Tym razem Polak miał szansę na wygranie całego turnieju, ale ostateni mecz okazał się pechowy dla duetu Zieliński – Nys. Lepsi od Polaka i Monakijczyka okazali się Australijczycy Rinky Hijikata – Jason Kubler. W pierwszym secie wygrali 6:4, w drugim natomiast pokonali swoich rywali po niezwykle zaciętej rywalizacji, o której wynikach przesądził musiał tie-break.

W gemie rozstrzygającym australijska para pokonała polsko-monakijski duet 7:4 i ostatecznie zgarnęła tytuł czempionów Australian Open. Cały mecz zajął zaledwie 85 minut. Dla duetu Hijikata – Kubler był to pierwszy wielkoszlemowy turniej wygrany w karierze.

Warto dodać, że Polak stanął przed szansą zostania trzecim polskim triumfatorem gry podwójnej w Australian Open. W 1978 roku udało się do Wojciechowi Fibakowi, a w 2014 roku czempionami został duet Łukasz Kubot – Robert Lindstedt.