Jannik Sinner mistrzem Australian Open 2024! Imponujący powrót i triumf nad Miedwiediewem

28 sty 2024, 13:39

Jannik Sinner sięgnął po swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze! Włoski tenisista po niesamowitym spotkaniu i powrocie ze stanu 0:2 wygrał 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3 z Daniiłem Miedwiediewem i osiągnął największy sukces w swojej tenisowej drodze.

Sinner odrobił straty i wygrał Australian Open

Pierwsza faza finałowego starcia przebiegła pod dyktando Rosjanina. W pierwszym secie przełamał Włocha w trzecim i dziewiątym gemie, dzięki czemu wygrał 6:3. W drugiej partii Miedwiediew również dwukrotnie wygrał przy serwisie Sinnera, a sam dał się przełamać tylko raz. Ponownie triumfował 6:3 i wypracował sobie sporą przewagę.

Od stanu 0:2 włoski tenisista zaczął zabierać się za odrabianie strat. W trzecim secie żaden z zawodników nie popełniał błędu w serwisie, aż do dziesiątego gema. Sinner przełamał Miedwiediewa i wygrał 6:4. Czwarty set miał identyczny przebieg – po dziewięciu pierwszych bezbłędnych serwisach, w decydującym Włoch wygrał przy zagraniu Rosjanina i doprowadził do remisu w spotkaniu.

W tie-breaku decydujący okazał się szósty gem – Sinner przełamał Miedwiediewa i wyszedł na prowadzenie 4:2. Włoch nie oddał już tej przewagi i wygrał 6:3, notując tym samym fantastyczny powrót ze stanu 0:2.

Jannik Sinner (4. ATP) – Daniił Miedwiediew (3. ATP) 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3

Dla 22-letniego Włocha to zdecydowanie największy sukces w karierze. Sięgnął bowiem po pierwszy wielkoszlemowy tytuł; dotychczas jego najlepszym wynikiem był półfinał ubiegłorocznego Wimbledonu.