Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału turnieju ITF. Zmierzy się z półfinalistą French Open

Aktualizacja: 9 lut 2024, 09:38
8 lut 2024, 16:24

Po rocznej dyskwalifikacji Kamil Majchrzak stara się jak najszybciej wrócić do czołowej setki rankingu ATP. Podczas odbywającego się w Tunezji turnieju ITF Hammamet Open Polak awansował do ćwierćfinału. W poprzedniej rundzie pokonał on 2:1  Hiszpana Carlosa Sancheza Jovera. Kolejnym przeciwnikiem naszego tenisisty będzie Francuz Corentin Denolly.

Majchrzak pokonał turniejową dwójkę i zagra o półfinał turnieju ITF

W pierwszym spotkaniu ITF Hammamet Open 28-letni Polak w ekspresowym tempie wygrał 2:0 (6:1, 6:2) z Niemcem Adrianem Oetzbachem. Zdecydowanie trudniejsze zadanie miał w drugiej rundzie, bo jego przeciwnikiem był rozstawiony z numerem drugim Carlos Sanchez Jover. Początek meczu należał do Kamila Majchrzaka, który w pierwszym secie wygrał 6:3. Po krótkiej przerwie lepiej jednak spisywał się wyżej notowany Hiszpan i druga partia zakończyła się jego zwycięstwem. W decydującym starciu ponownie górą był piotrkowianin i mecz zakończył się wynikiem 2:1 (6:3, 3:6, 6:1).

Kolejnym przeciwnikiem naszego tenisisty będzie 26-letni Francuz Corentin Denolly. W 2015 roku zawodnik ten zagrał w półfinale juniorskiego Rolanda Garrosa, co jest jego największym sukcesem w karierze. W kolejnych latach prezentował się już zdecydowanie gorzej i obecnie plasuje się na 501. lokacie w rankingu ATP. Majchrzak zajmuje 802. miejsce w tym zestawieniu.

Niska lokata Polaka to efekt ponad rocznej dyskwalifikacji za stosowanie dopingu. W tym czasie nie występował on w oficjalnych turniejach i stracił wszystkie wywalczone wcześniej punkty. Pierwotnie został on zawieszony na cztery lata, ale udowodnił, że nie stosował dopingu świadomie i karę skrócono do trzynastu miesięcy. W pierwszym występie po dyskwalifikacji Majchrzak wygrał turniej ITF M15 w Monastyrze.