sobota, 13 sierpnia, 2022

Kamil Semeniuk już we Włoszech. „Perugia może dać mi nowe wyzwania”

Kamil Semeniuk został zawodnikiem klubu Sir Safety Perugia. Włoska drużyna potwierdziła transfer, o którym w siatkarskich mediach mówiło się od dawna. Dla 25-letniego zawodnika będzie to pierwszy zagraniczny klub w karierze.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kamil Semeniuk zachwycał w ostatnich latach całą Europę

Dotychczas Semeniuk najwięcej czasu spędził w Kędzierzynie-Koźlu. Z ZAKS-ą dwukrotnie zdobył m.in. tytuł klubowego mistrza Europy, a także sięgał po mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski. Szczególnie dobry był w jego wykonaniu sezon 2020/2021. To właśnie po jego zakończeniu zawodnik został powołany do reprezentacji Polski, z którą to wyjechał na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Świetnie występy Kamila Semeniuka sprawiły, że zaczęły się nim interesować najlepsze kluby ze Starego Kontynentu. Przyjmujący był blisko dołączenia do rosyjskiej drużyny Biełogorie Biełgorod. Sprawę skomplikowała jednak inwazja tego kraju na Ukrainę. Z zamieszania skorzystała natomiast włoska Sir Safety Perugia.

W środę klub z Półwyspu Apenińskiego oficjalnie potwierdził pozyskanie reprezentanta Polski. Zawodnik podpisał kontrakt z drużyną ważny przez trzy kolejne sezony. Semeniuk w Perugii będzie mógł stworzyć duet z kadrowym kolegą Wilfredo Leonem.

Szczerze mówiąc, nie był to łatwy wybór. […] Dla mnie przyszły sezon będzie pierwszym sezonem poza miastem, w którym się urodziłem, a przede wszystkim poza moim krajem, dlatego chciałem dokonać inteligentnego wyboru, który będzie najlepszy dla mnie jako zawodnika. A co mógłbym wybrać, przychodząc z najlepszego europejskiego klubu w ciągu ostatnich dwóch lat? Tylko Perugia może dać mi nowe wyzwania i szansę na rozwój jako zawodnik – skomentował swój transfer Semeniuk.

Stefano Lavarini powołał kadrę na Ligę Narodów. Dokonał kilku zmian

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA