Kaśnikowski z największym sukcesem w karierze! 20-latek wygrał turniej w Portugalii

7 sty 2024, 17:10

Maks Kaśnikowski osiągnął największy sukces w swojej zawodowej tenisowej karierze. 20-latek wygrał z Portugalczykiem Gasto Eliasem w trzech setach w finale Challengera w portugalskim Oeiras. Dzięki temu zanotuje również duży skok w zestawieniu ATP.

Kaśnikowski wygrał turniej w Oeiras

20-letni tenisista ma za sobą bardzo udany turniej. W jego trakcie, przed finałowym pojedynkiem, stracił tylko jednego seta – w pierwszej rundzie wygrał 3:6, 7:6(10), 6:3 z Bułgarem Adrian Andreevem. W kolejnych pojedynkach Kaśnikowski nie dawał rywalom zbyt dużych szans na walkę o korzystny wynik.

Polak wygrywał odpowiednio z Portugalczykami Joao Dominguesem (7:5, 6:4) i Joao Sousą (7:6(1), 6:4) i Francuzem Valentinem Royerem (6:4, 6:4). W starciu decydującym o triumfie w całym turnieju Kaśnikowski rywalizował z kolejnym przedstawicielem gospodarzy, Gastao Eliasem.

Pierwszy, bardzo zacięty set zakończył się na korzyść Polaka, który wygrał 7:6(1). W kolejnej partii lepszy był Portugalczyk (triumfował 6:4), ale w decydującym secie to Kaśnikowski okazał się skuteczniejszy. Wygrał 6:3 i sięgnął po końcowy triumf.

Gastao Elias (336. ATP) – Maks Kaśnikowski (324. ATP) (1)6:7, 6:4, 3:6

Dla zaledwie 20-letniego polskiego tenisisty to największy sukces w dotychczasowej karierze. Triumf w Oeiras sprawi, że zanotuje także duży skok w rankingu ATP. W poniedziałkowym zestawieniu Kaśnikowski awansuje o 48 miejsc i przesunie się na 279. lokatę.