Katowice Open: Już tylko jedna Polka została w kwalifikacjach…

5 kwi 2015, 19:50

Magda Linette, najwyżej rozstawiona w kwalifikacjach do turnieju  WTA international w Katowicach (z pulą nagród 250 tys. $) jako jedyna z Polek zakwalifikowała się do ostatniej rundy eliminacji!

Rywalką Polki była Ludmiła Kichenok. Poznanianka nie zmarnowała wielu sił, gdyż po szybkim pierwszym secie, rywalka oddała mecz kreczem w drugim. Biało-czerwona w całym spotkaniu oddała Ukraince tylko jednego gema, wygrywając pierwszą partię 6-1. W drugim przy stanie 4-0 dla Linette, rywalka poddała spotkanie.

Rywalką Poznanianki w finalnej rozgrywce o główną drabinkę będzie Rosjanka Elizaveta Kulichkova. Polka, mimo że w rankingu WTA zajmuje wyższą pozycję, ma ujemny bilans spotkań z tą rywalką 0-2, przegrywając ostatnie spotkanie przed półtora tygodniem w dwóch setach w półfinale rozgrywek turnieju w Quanzhou (Chiny).

Pozostałe Polki nie znalazł drogi do kolejnej fazy rozgrywek eliminacji i poległy w nich na 2 rundzie.

Justyna Jegiołka po bardzo zaciętym spotkaniu uległa Rumunce Anie Bogdan 5-7 7-6(12-10) 5-7. Warto dodać, że Polka w drodze do trzeciej partii, gdzie miała już prowadzenie 5-4, obroniła kilka piłek meczowych w tie-breaku drugiego seta.

Kolejna z naszych reprezentantek już znacznie szybciej zastała pokonana od swojej poprzedniczki, ale co ważniejsze zdobyła cenne doświadczenie w walce z bardzie doświadczonymi rywalkami. Oliwia Szymczuch uległa Uzbeczce Niginie Abduraimovej 4-6 2-6.

Ostatnia faza rozgrywek eliminacyjnych rozegra się już jutro. Jutro startuje również turniej główny pań, w którym startują już trzy nasze reprezentantki: Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz mistrzyni Polski w hali Magdalena Fręch.