Katowice Open: Magda Linette w drugiej rundzie! Świetny mecz Polki…

7 kwi 2015, 14:12

Magda Linette jako pierwsza z Polek zakwalifikowała się do drugiej rundy turnieju WTA International w Katowicach (z pulą nagród 250 tys. $). Poznanianka po niespełna dwóch godzinach rywalizacji pokonała Niemkę Annę-Lenę Friedsam 7-6(7-5), 6-4.

Pierwszy set, trwający 50 minut opiewał w wiele zwrotów akcji i niezliczonej liczby przełamań. Polka dwukrotnie miała okazję wyjść na dwugemowe prowadzenie, po dwóch przełamaniach swojej rywalki. 21-letnia Niemka jednak szybko kontrowała powrotnymi break’ami. Walka do końca seta toczyła się już gem za gem, a w ostatecznym tie-breaku to Polka zachowała świeższą głowę, kończąc partię za drugą piłką setową.

Pierwszy gem drugiego seta, chyba najdłuższy w meczu i najbardziej zacięty zawarł w sobie aż 21 punktów! Po 14 minutach rywalizacji zwycięsko z niego wyszła Magda Linette. Chwilę później widzowie, oglądający mecz w katowickim Spodku mieli okazję ujrzeć najlepszy tenis poznanianki. Linette wychodziło dosłownie wszystko, a znakomita gra spowodowała szybką przewagę, do wyniku 4-1. Po chwili przyszła jednak chwila zawahania i zwątpienia, którą bez żadnych skrupułów wykorzystała rywalka. Niemka szybko doszła Polkę do wyniku 4-4 i walka o drugi set rozpoczęła się od nowa. Linette wróciła do spotkania jednak szybko i wygrywając dwa kolejne gemy z rzędu, zakończyła spotkanie po godzinie i 48 minutach gry.

Za awans do drugiej rundy, Linette dopisze do rankingu już 30 punktów, który znacznie przybliży ją do pierwszego w karierze awansu do czołowej “100” klasyfikacji WTA.

W walce o ćwierćfinał rywalką Poznanianki będzie rozstawiona z numerem trzecim, Włoszka Camila Giorgi.

Przypomnijmy, że w dniu dzisiejszym na korcie w Katowicach zaprezentują się jeszcze 3 Polki. Około 16 na kort wyjdzie Urszula Radwańska, o 18 Magdalena Fręch, a nie przed 20:15 Agnieszka Radwańska.