Kwalifikacje olimpijskie: Dzień IV – podsumowanie

Aktualizacja: 3 cze 2016, 10:00
1 cze 2016, 21:01

Zapraszamy na podsumowanie czwartego dnia turnieju kwalifikacyjnego w Tokio. Podczas gdy Polacy zrobili duży krok w stronę Rio, wygrywając niełatwy bój z Chinami, pozostałe ekipy także ciężko walczyły o olimpijski awans. Jakie były efekty tych walk i jak wygląda obecnie tabela?

Kanada-Wenezuela 3:0 (25:20, 25:20, 27:25)

Reprezentantom Kanady w końcu udało się rozegrać mecz krótszy niż pięciosetowy. Choć mieli pewne problemy w trzeciej partii, dość pewnie pokonali słabo grających w tym turnieju Wenezuelczyków, których wyniki, jak na razie, odzwierciedlają przedturniejowe przewidywania ekspertów. I oby jutro Polacy z Wenezuelą także problemów nie mieli.

Francja-Australia 3:1 (25:22, 25:18, 16:25, 44:42)

Zaskakująco dobrze w meczu z Francją zaprezentowali się Australijczycy, stawiając aktualnym Mistrzom Europy naprawdę trudne warunki. Falująca forma Francuzów z pewnością im nie pomogła. W rezultacie Australii udało się dość zdecydowanie wygrać trzeciego seta, a w czwartym walczyć z olbrzymią determinacją na przewagi – pełen emocji set zakończył się dopiero wynikiem 44:42 dla Francji!

Iran-Japonia 3:1 (25:20, 19:25, 25:22, 27:25)

Nie bez problemów, jednak zgodnie z planem, czyli za trzy punkty podopieczni Raula Lozano wygrali z gospodarzami turnieju, co sprawia, że wciąż mają duże szanse wybrać się na igrzyska do Rio. Wydaje się, że vicemistrzowie Azji nie zmarnują tej szansy. Japonia z kolei znacząco się od olimpijskiej kwalifikacji oddaliła.