Lang opisał kraksę podczas TdP. “4 osoby są w szpitalu”

2 sie 2023, 21:26

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang opowiedział nieco więcej na temat kraksy, do której doszło pod koniec piątego etapu kultowego wyścigu kolarskiego. Z jego słów wynika, że w publiczność wjechał motocykl z kamerzystą, w wyniku czego poszkodowani trafili do szpitala.

Lang opisał szczegóły kraksy

Pod koniec piątego etapu Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Jeden z kolarzy przeleciał przez kierownicę i upadł na asfalt, a zawodnicy za nim, którzy nie byli w stanie wyhamować, przejeżdżali przez swoich rywali, w wyniku czego zrobiła się wielka kraksa.

Cytowany przez PAP dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang opowiedział o wstępnych skutkach tego zdarzenia. – Motocykl z kamerzystą wjechał w publiczność. Cztery osoby zostały odwiezione do szpitala. Mam informację, że nie ma zagrożenia – przekazał w rozmowie z dziennikarzami.

Mohorić odniósł się do wypadku

Lang dodał następnie, że z kraksy zdawali sobie sprawę również sami kolarze.Wśród zawodników powstało zamieszanie, konsternacja. Przejęli się tym, no ale później widzieliśmy piękną walkę. Liczyliśmy na Michała Kwiatkowskiego, ale nie dał rady – powiedział dyrektor TdP.

Do pechowego zdarzenia odniósł się również lider wyścigu Słoweniec Matej Mohoric.Chcieliśmy przerwać etap, ponieważ doszło na rondzie do wypadku motocyklisty, który uderzył w kibiców. Nie wyglądało to dobrze. Mam nadzieję, że wszyscy są cali – stwierdził.

Piąty etap Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej wygrał Holender Marijn van den Berg (EF Education). Na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się Matej Mohoric i Joao Almeida, natomiast najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski zajął czwartą lokatę.

5. etap Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski dopiero czwarty

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA