Grand Prix w Klingenthal. Znamy kadrę reprezentacji Polski. Zabraknie Stocha

4 paź 2023, 17:30

Polski Związek Narciarski opublikował już pełną listę skoczkiń i skoczków, którzy polecą do Klingenthal, aby wziąć udział w ostatnim turnieju Letniego Grand Prix. Wśród naszych zawodników zabrakło Kamila Stocha, który cały czas zmaga się z infekcją dróg oddechowych.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Letnie Grand Prix w Klingenthal. Kadra skoczków i skoczkiń

W miniony weekend Polacy rywalizowali o punkty Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Najlepiej poradził sobie Dawid Kubacki, który dwukrotnie zajął siódme miejsce. Podczas konkursu kibicom nie było dane oglądać Kamila Stocha, który został w domu ze względu na infekcję dróg oddechowych. Problemy 36-latka okazała się na tyle poważne, że nie zobaczymy go także w Klingenthal.

Tym samym Thomas Thurnbichler zdecydował się postawić na taki sam skład, jaki kibice mogli oglądać Hinzenbach. Wówczas najlepiej wśród biało-czerwonych poradził sobie Dawid Kubacki, który dwukrotnie zakończył zawody na 7. miejscu. Dobrze punktowali również Piotr Żyła (13.) i Kacper Juroszek (24.). Do Klingetnhal polecą również Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

Jeżeli chodzi o nasze skoczkinie, to podczas ostatnich zawodów Letniego Grand Prix zaprezentują się cztery Polki. Szansę od trenerów w Klingenthal dostaną Pola Bełtowska, Nicole Konderla, Natalia Słowik i Anna Twardosz.

W najbliższy piątek odbędą się trening i kwalifikacje. Sobota zarezerwowana jest dla konkursów indywidualnych. W niedzielę kibice zobaczą natomiast zawody drużyn mieszanych. Liderem cyklu u panów jest Władimir Zografski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Na Wielkiej Krokwi powstanie tunel! Futurystyczny projekt na skoczni w Zakopanem

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA