Linette jak Hurkacz. Odpada w deblu w Madrycie już w pierwszej rundzie

Aktualizacja: 28 kwi 2023, 19:44
28 kwi 2023, 17:32

Podobnie jak Hubert Hurkacz, Magda Linette odpadła z rywalizacji deblowej w Madrycie już po pierwszym spotkaniu. Polka w parze z Sofią Kenin przegrała w trzech setach z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Brazylijką Luisą Stefani.

Magda Linette udanie rozpoczęła zmagania podczas turnieju w stolicy Hiszpanii. W drugiej rundzie gry singlowej polska tenisistka po niełatwym spotkaniu pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 6:7(1), 4:6, 6:4 i zameldowała się w trzeciej rundzie, w której zagra z Rosjanką Mirrą Andreevą.

Linette odpada z gry deblowej w Madrycie

W piątkowe popołudnie Linette grała natomiast w deblu w parze z Amerykanką Sofią Kenin. Ich rywalkami były Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Brazylijka Luisa Stefani. Zdecydowanie większe szanse na triumf miał polsko-amerykański duet.

W pierwszym secie Linette i Kenin miały przewagę od pierwszego gema i dowiozły ją do końca, wygrywając 6:4. W drugim secie rywalizacja była wyrównana do stanu 2:2, ale później punktowały już tylko rywalki, które zwyciężyły 6:2.

W decydującym tie-breaku skuteczniejsze były Dabrowski i Stefani, które wygrały 10:7 i awansowały do kolejnej rundy.

Sofia Kenin/Magda Linette vs Gabriela Dabrowski/Luisa Stefani 6:4, 2:6, 7:10

W ten sposób polska tenisistka zyskała sobie więcej czasu na odpowiednie przygotowanie się do singlowej rywalizacji z Mirrą Andreevą. Ich pojedynek w trzeciej rundzie zaplanowano na sobotę, 29 kwietnia o godzinie 14:00.

Prawie 3-godzinny bój Magdy Linette. Polka zwycięża w Madrycie!