Magda Linette rezygnuje z debla na French Open. “Doznałam kontuzji na dzień przed Strasbourgiem”

Fatalnie ułożył się turniej French Open 2023 dla Magdy Linette. Polka odpadła w grze pojedynczej już w pierwszej rundzie. Okazuje się, że zmagań deblowych w ogóle nie rozpocznie. Zawodniczka urodzona w Poznaniu wycofała się z zawodów na dwa dni przed swoim meczem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Para Linette – Wang została już zastąpiona przez inny duet

W pierwszej rundzie turnieju Rolanda Garrosa Polka mierzyła się z Kanadyjką Leylah Fernandez. Polka stoczyła z finalistą US Open 2021 wyrównany bój, ale ostatecznie to jej rywalka zameldowała się w kolejnej fazie francuskiego turnieju. Magda Linette cały czas miała jednak szanse na triumf w grze podwójnej. Poznanianka znajdowała się w rozpisce wraz z Chinką Xiyu Wang.

Pierwszy mecz wspomniany duet miały rozegrać w środę. Rywalkami Polski i Chinki miała być para Irina Camelia Begu/Anhelina Kalinina. Okazuje się jednak, że nazwiska obu tenisistek zniknęły strony French Open. Nie ujawniono, co jest powodem decyzji o rezygnacji ze zmagań deblowych.

W tym przypadku może nie chodzić o kontuzje, a po prostu słabszą dyspozycje jednej z zawodniczek. Zarówno Linette, jak i Wang odpadły bowiem w pierwszej rundzie francuskich zmagań. Być może zdecydowały, że wolą opuścić Paryż, aby w spokoju przygotować się do kolejnych startów. Miejsce Polki oraz Chinki zajęły Ingrid Gamarra Martins i Iryna Szymanowicz.

Magda Linette wyjaśniła powody takiej decyzji na antenie Eurosportu. Polka przyznała, że doznała kontuzji już przed startem turnieju WTA 250 w Strasbourgu, który rozgrywano tuż przed startem imprezy na kortach Rolanda Garrosa. Aktualnie druga najlepsza polska tenisistka przegrała tam w 2. rundzie z Pawluczenkową.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Hubert Hurkacz gra dalej. Długa walka w pierwszej rundzie French Open

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA