Magda Linette odpada z turnieju w Eastbourne. Przegrała z Ukrainką

Aktualizacja: 1 lip 2022, 20:01
22 cze 2022, 17:40

W środę 22 czerwca Magda Linette rywalizowała na kortach trawiastych w Eastbourne. W trzeciej rundzie turnieju rangi WTA 500 tenisistka urodzona w Poznaniu okazała się słabsza od Ukrainki Łesii Curenko (5:7, 6:3, 5:7).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Łesia Curenko wzięła rewanż za mecz sprzed 11 lat

Łesia Curenko i Magda Linette dotychczas spotkały się na kortach tylko raz. Miało to miejsce jedenaście lat temu, podczas drugiego etapu turnieju w Opolu. Wtedy lepsza okazała się tenisistka z Polski, która pokonała swoją rywalkę w dwóch setach 6:4, 6:1.

Od tego czasu spory progres zrobiła jednak Ukraina, która w pierwszym secie środowego meczu w Eastbourne okazała się lepsza od Magdy Linette. W pewnym momencie Polak przegrywała już nawet 1:5, ale ostatecznie doprowadziła do remisu. W ostatnich gemach lepsza była jednak zawodniczka z Ukrainy, która ostatecznie pokonała poznaniankę 7:5. Pierwszy set potrwał 49 minut.

Inaczej mecz wyglądał w drugiej części gry. Ta została zdominowana przez Magdę Linette, która wygrała kolejnego seta w stosunku 6:3. W trzeciej części meczu ponownie lepszą tenisistką okazała się Curenko. Ukrainka wygrała ostatniego seta 7:5, pomimo że w pewnym momencie przegrywała z Polką różnicą dwóch gemów. Tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

W kolejnej rundzie brytyjskiego turnieju Łesia Curenko zmierzy się ze zwyciężczynią pary Joddie Burrage – Beatriz Maia Haddad. Magdzie Linette pozostają natomiast występy w deblu. W parze gra z Serbką Aleksandrą Krunić.