Magda Linette przegrywa w półfinale Australian Open. Sabalenka zbyt mocna

26 sty 2023, 13:27

Magda Linette dzielnie walczyła, ale niestety nie zdołała awansować do wielkiego finału Australian Open 2023. Polska tenisistka w dwóch setach przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką i pożegnała się z turniejem na kortach w Melbourne.

Magda Linette podczas tegorocznej edycji Australian Open zachwycała dyspozycją. Polska tenisistka w drodze do półfinału pokonywała wyżej rozstawione w rankingu WTA przeciwniczki, a przy tym ustanowiła swój rekord życiowy, awansując do tak dalekiego etapu po raz pierwszy w karierze.

Sabalenka zbyt mocna dla Linette

Pierwszy set półfinałowego starcia z Aryną Sabalenką był niezwykle wyrównany. Polka wygrała dwa pierwsze gemy, przełamując przy tym Białorusinkę, jednak rywalka odpowiedziała tym samym i wyszła na prowadzenie 3:2. Później rywalizacja toczyła się w systemie gem za gem, dlatego o losach seta decydował tie-break. W nim lepsza okazała się Sabalenka, wygrywając go 7:1.

Drugi był pokazem mocy ze strony zawodniczki z Białorusi. Choć pierwszy gem padł łupem Polki, później Sabalenka zaczęła wchodzić na swój optymalny poziom i wygrała pięć kolejnych gemów. Linette nie zamierzała się jednak poddać i doprowadziła do stanu 2:5. W kolejnym gemie Białorusinka ponownie pokazała znakomitą formę i to ona awansowała do wielkiego finału, wygrywając seta 6:2.

Półfinał Australian Open 2023
Magda Linette (45. WTA) vs Aryna Sabalenka (5. WTA) 6:7, 2:6

W wielkim finale wielkoszlemowego Australian Open 2023 Aryna Sabalenka zagra z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu, która w półfinale wyeliminowała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.