Magda Linette odpada z French Open. Trevisan bezlitosna dla Polki

Aktualizacja: 1 lip 2022, 19:59
25 maj 2022, 20:31

Na drugiej rundzie zakończyła się przygoda Magdy Linette w wielkoszlemowym turnieju French Open. Na kortach Rolanda Garrosa Polka przegrała z Włoszką Martiną Trevisan w dwóch setach (3:6, 2:6).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Magda Linette przegrywa w zaledwie 69 minut

Środowe popołudnie zdecydowanie nie należało do Magdy Lnette. Polka umiejscowiona na 52. miejscu w rankingu globalnym przegrała swoje spotkanie z Martiną Trevisan. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego potrzebowała zaledwie 69 minut, aby pokonać tenisistkę pochodząca z Poznania.

Przed meczem poziom obu tenisistek wydawał się jednak bardzo wyrównany, a na pierwszy rzut oka trudno było wskazać jednoznaczną faworytkę. Od początku środowego starcia tenisistka z Florencji miała jednak przewagę. Już w drugim gemie serwisowym przełamała Linette i  cały czas utrzymywała  dwa lub trzy gemy przewagi. Ostatecznie pierwszy set padł więc łatwym łupem Włoszki w stosunku 3:6.

Podobnie było w drugiej części gry. Magda Linette popełniała dużo niewymuszonych błędów i w pewnym momencie przegrywała już 1:4. Polce udało się jeszcze nawiązać walkę, ale ostatecznie wygrała tylko dwa gemy i pożegnała się z turniejem French Open.

Martina Trevis awansowała natomiast do trzeciej rundy paryskiej imprezy, gdzie zmierzy się ze zwyciężczynią rywalizacji Daria Saville – Petra Kvitova.