Magda Linette żegna się z Rzymem. Bolesna porażka w grze podwójnej

16 maj 2023, 16:59

Magda Linette już ostatecznie żegna się z Rzymem. Polka, która miała jeszcze szanse na triumf w grze deblowej, odpadła z turnieju po porażce z z Ludmiłą Kiczenok i Jeleną Ostapenko (3:6, 2:6). Naszej zawodnicze w parze towarzyszyła Czeszka Marketa Vondrousova.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Linette nie będzie dobrze wspominała zawodów w Rzymie

Turniej Internazionali BNL d’Italia 2023 nie potoczył się dla Magdy Linette zbyt dobrze. Nasza tenisistka w grze pojedynczej odpadła już w trzeciej rundzie. Na rzymskim korcie 31-latka przegrała swój mecz z Beatriz Haddad Maią (15. WTA) 5:7, 4:6. Urodzona w Poznaniu zawodniczka cały czas miała jednak szansę na triumf w zmaganiach deblowych.

W niedzielę wraz z Marketą Vondrousovą awansowała do czwartej rundy zmagań gry podwójnej. Polsko-czeski duet po niezwykle wyrównanym boju uprał się z siostrami Latishą Chan i Chao-hing Chan. Kolejny mecz nie poszedł jednak po myśli poznanianki. Linette i Vonvdrousovej przyszło się w nim zmierzyć z Ludmiłą Kiczenok i Jeleną Ostapenko.

We wtorek Ukrainka i Łotyszka okazały się lepsze od Polki i Czeszki i wygrały 6:3, 6:2. Linette i jej partnerka już w drugim gemie pierwszego seta zostały przełamane, a sytuacja powtórzyła się także w wymianie numer cztery. Ostatecznie cały mecz potrwał tylko 66 minut.

W kolejnej rundzie Ludmiła Kiczenok i Jelena Ostapenko zmierzą się z Marie Bouzkovą i Bethanie Mattek-Sands. Te awans wywalczyły dzięki zwycięstwu nad Nadią Kiczenok i Kimberly Zimmermann 6:4, 6:2.