Magdalena Fręch odpada z singla na Wimbledonie. Halep za silna

2 lip 2022, 17:33

Niestety Magdalena Fręch kończy swój udział w tegorocznym Wimbledonie na III rundzie. Simona Halep okazała się lepsza po dwóch setach, wygrywając oba 4:6 oraz 1:6. Nie zmienia to faktu, że dla Polki jest to najlepszy wynik w jej karierze.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Najlepszy wielkoszlemowy wynik Magdaleny Fręch

Polka nie najlepiej weszła w mecz, ponieważ przegrała pierwszy i drugi serwis, dzięki czemu Simona Halep po kilkunastu minutach prowadziła już 4:0. Fręch próbowała wyrównać obraz meczu, ale nie mogła znaleźć sposobu na będącą w gazie Simonę Halep. Pod koniec seta udało się jednak wygrać trzy gemy pod rząd i remis był naprawdę blisko. Niestety Rumunka dopełniła formalności i wygrała pierwszy set 6:4.

W drugim secie również to Polka zaczynała od serwisu i ponownie nie zdołała tego wykorzystać. Chwilę później udało jej się jednak przełamać Halep, ale była to wyłącznie mała wpadka w jej wykonaniu. W kolejnym gemie Fręch dwukrotnie obroniła się przed break-pointem, ale za trzecim razem już niestety uległa swojej rywalce.

Tenisistka zajmująca 18. miejsce w rankingu WTA wygrała wszystkie pozostałe gemy i tym samym powtórzyła się historia z tegorocznego Australian Open. Wtedy Simona Halep już w pierwszej rundzie turnieju zwyciężyła z Fręch 2-0. Nale

Nie jest to jednak koniec udziału dla Magdaleny w brytyjskim turnieju. Przed nią i Beatrize Haddad Maią mecz w III rundzie debla.