Maja Chwalińska przegrała w finale ITF 75k w Porto. Będzie jednak duży awans w rankingu WTA

28 sty 2024, 14:56

Maja Chwalińska nie zdołała sięgnąć po pierwszy triumf w turnieju rangi ITF od maja 2022 roku, kiedy to wygrała w Pradze. Polska tenisistka przegrała 6:3, 0:6, 4:6 w decydującym starciu zmagań ITF 75k w Porto z Hiszpanką Jessicą Bouzas Maneiro.

Chwalińska przegrała finał turnieju ITF w Porto

Zajmująca 352. miejsce w rankingu WTA Maja Chwalińska miała za sobą cztery bardzo dobre spotkania. W każdym ze starć eliminowała bowiem wyżej notowane zawodniczki. Szczególnie świetnie zaprezentowała się w 2. rundzie, wygrywając z Włoszką Lucrezią Stefanini (126. WTA).

W finale Polka również grała z teoretycznie lepszą zawodniczką, a mianowicie Hiszpanką Jessicą Bouzas Maneiro (164. WTA). W pierwszym secie Chwalińska miała praktycznie wszystko pod kontrolą – czterokrotnie przełamała przeciwniczkę, dzięki czemu wygrała 6:3.

W drugim secie Polka nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia i gładko przegrała 0:6. W decydującej partii gra była bardziej wyrównana, a decydujący w kontekście losów meczu był siódmy gem, w którym Chwalińska przegrała przy własnym serwisie. Bouzas Maneiro to wykorzystała i triumfowała 6:4.

Jessica Bouzas Maneiro (164. WTA) – Maja Chwalińska (352. WTA) 3:6, 6:0, 6:4

Pomimo porażki w finale turnieju ITF 75k w Porto, Maja Chwalińska zanotuje spory awans w rankingu WTA. W zestawieniu LIVE polska tenisistka przesunęła się na wysokie, 297. miejsce.

Jannik Sinner mistrzem Australian Open 2024! Imponujący powrót i triumf nad Miedwiediewem