Maja Chwalińska zagra o tytuł! Świetny mecz i awans do finału

27 sty 2024, 18:34

Maja Chwalińska awansowała do finału turnieju ITF 75k w Porto. Polska tenisistka bez większego problemu przebrnęła przez trzy pierwsze rundy, a w półfinale po zaciętej, trwającej 2,5 godziny batalii pokonała wyżej notowaną Sinję Kraus z Austrii.

Chwalińska w finale turnieju ITF w Porto

Trzy pierwsze mecze na turnieju w Porto polska tenisistka kończyła bez straty choćby jednego seta. Chwalińska wygrywała odpowiednio 6:2, 6:0 z Francuzką Audrey Albie, 7:5, 6:1 z Włoszką Lucrezią Stefanini i 6:1, 6:1 ze Słowenką Veroniką Erjavec.

W półfinałowym starciu zajmująca 352. miejsce w rankingu WTA Polka rywalizowała z wyżej notowaną Sinją Kraus (200. WTA). Austriaczka wygrała pierwszego, niezwykle zaciętego seta. Do jego rozstrzygnięcia potrzeby był tie-break, w którym Polka przegrała 6:8.

W drugim secie polska tenisistka w kluczowym momencie zdołała przełamać rywalkę – w dziewiątym gemie wygrała przy serwisie Kraus, a po chwili triumfowała 6:4. W decydującej partii Chwalińska wykorzystała dopiero czwartą piłkę meczową i wygrała 6:3, zapewniając sobie awans do finału.

Sinja Kraus (200. WTA) – Maja Chwalińska (352. WTA) 7:6(6), 4:6, 3:6

Polska tenisistka powalczy tym samym o zwycięstwo w turnieju ITF 75k w Porto. W meczu decydującym o tytule zagra z Hiszpanką Jessica Bouzas Maneiro (164. WTA).